Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Pompy ciepła KITA AIR Plus ogrzewają Katedrę w Lublinie.

Dwie największe powietrzne pompy ciepła z serii KITA zastąpiły kotły węglowe, które co zimę zużywały 40 ton węgla. Urządzenia już pracują i za pomocą kanałów powietrznych ogrzewają budynek Kościoła.

Pompy ciepła KITA AIR Plus ogrzewają Katedrę w Lublinie.
Pompy ciepła KITA AIR Plus ogrzewają Katedrę w Lublinie. [Źródło: fervor.eu]

 

Slajd3

Obiekty sakralne ze względu na swą kubaturę i bezwładność wymagają specjalnego podejścia przy projektowaniu. Najczęściej jest w nich utrzymywana temperatura na poziomie 12-14 stopni Celsjusza, ale w przypadku pomp ciepła KITA AIR Plus zamontowanych w lubelskiej Katedrze może to być nawet 20 stopni przy minus 25 stopniach na zewnątrz, ponieważ są to urządzenia z inteligentnym wtryskiem pary (Smart Vapour Injection) których sercem jest inwerterowa sprężarka Scroll.

Slajd2

Inwestycję wykonała i zaprojektowała nasza partnerska firma ecoHVAC z Lublina. Świetny projekt i profesjonalne wykonanie oczywiście pod nadzorem konserwatora zabytków to przykład mówiący o tym, że nawet tak duże zabytkowe budynki sakralne mogą być z powodzeniem ogrzewane pompami ciepła. FERVOR Home Comfort wspólnie z firmą ecoHVAC zainicjowały, zaprojektowały i zrealizowały kilkanaście instalacji ogrzewania i chłodzenia Kościołów w Polsce, o czym chętnie będziemy informować Państwa w następnych materiałach.[przeczytaj]

 

 

Źródło: fervor.eu

Fervor Sp. z o.o.
Blizne Łaszczyńskiego
ul. Warszawska 37
05-082 Stare Babice
tel.: +48 22 721 08 71
e-mail: [email protected]
www.fervor.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz