Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Dzisiaj inauguracja programu – LeadAir

Do programu LeadAir zakwalifikowało się 15 miast. Uczestnicy wspólnie z ekspertami i ekspertkami będą pracować nad rozwiązaniami przybliżającymi miasta do osiągnięcia neutralności klimatycznej, dopasowane do specyfiki oraz indywidualnych potrzeb danego samorządu.

Dzisiaj inauguracja programu - LeadAir [źródło: leadair.pl]
Dzisiaj inauguracja programu - LeadAir [źródło: leadair.pl]

15 miast w programie LeadAir:
Augustów, Ełk, Inowrocław, Jedlicze, Kamienna Góra, Kraków, Libiąż, Łódź, Poznań, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Szczytna, Tychy i Warszawa – to 15 miast zakwalifikowanych do trzeciej edycji programu LeadAir. Inauguracja programu – już dzisiaj.

Reklama
oknonet.pl

 

Niezmiernie nas cieszy, że w programie wezmą udział małe samorządy, jak również przedstawiciele średnich oraz największych miast. Taka różnorodność oznacza, że pomocy w drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej potrzebuje tak naprawdę każde miasto, niezależnie od jego wielkości. Z rozmów, które przeprowadziliśmy, jasno wynika, że przedstawiciele i przedstawicielki polskich samorządów są zaangażowani i zdeterminowani do wdrażania zmian, które przełożą się na lepszą jakość życia i powietrza w kraju. Doceniamy także wysiłek i ambicje samorządów, które nie zakwalifikowały się do tegorocznej edycji programu LeadAir – mamy nadzieję na współpracę z nimi w innej formie – podkreśla Anita Cieślicka, Koordynatorka programu LeadAir w Forum Energii.

 

W trakcie rekrutacji samorządy wskazywały, z jakimi wyzwaniami spotykają się na co dzień, wśród nich znalazły się kwestie z dziedziny ochrony powietrza oraz klimatu tj.: wymiana pieców.

Miasta potrzebują wsparcia w opracowaniu strategii dla inwestycji w obszarze ciepłownictwo i termomodernizacja budynków. Udział w programie LeadAir powinien pomóc w rozwiązaniu tych kwestii. Dzięki programowi miasta mogą dołączyć do grona liderów zmian na rzecz neutralności klimatycznej. Mogą być przykładem dla innych samorządów oraz ustanowić standardy do naśladowania, a także uzyskać aprobatę mieszkańców dla podejmowanych działań.

źródło: leadair.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz