
NFOŚiGW, podaje, że beneficjenci najczęściej decydują się na dofinansowanie kotłów gazowych (42 proc.), następnie kotłów na biomasę (22 proc.) oraz pompy ciepła (18 proc.). Maleje natomiast udział kotłów węglowych, który w porównaniu do czerwca i lipca, w sierpniu był najmniejszy i wyniósł 16,13 proc. [przeczytaj]
Celem programu “Czyste powietrze” jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Dofinansowanie przewidziane jest na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.
Program realizowany będzie w latach 2018–2029, przy czym zobowiązania podejmowane będą do 31.12.2027 r. (podpisywanie umów z Beneficjentami), natomiast środki wydatkowane będą przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej (wfośigw) do 30.09.2029 r.
Źródło: czystepowietrze.gov.pl
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.