Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

“Czyste Powietrze” – Polacy wybierają dotację na kotły gazowe

W programie czyste powietrze złożono już ponad 300 tys. wniosków. Polacy najchętniej korzystają z dotacji na kotły gazowe. Według najnowszych danych, na dzień 17 września złożono ponad 316 tys. wniosków na 5,4 mld zł.

Dłuższy okres wsparcia dla zielonych źródeł oraz zmiana definicji małych instalacji OZE
Dłuższy okres wsparcia dla zielonych źródeł oraz zmiana definicji małych instalacji OZE [źródło: www.ure.gov.pl]

NFOŚiGW, podaje, że beneficjenci najczęściej decydują się na dofinansowanie kotłów gazowych (42 proc.), następnie kotłów na biomasę (22 proc.) oraz pompy ciepła (18 proc.). Maleje natomiast udział kotłów węglowych, który w porównaniu do czerwca i lipca, w sierpniu był najmniejszy i wyniósł 16,13 proc. [przeczytaj]

Celem programu “Czyste powietrze” jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Dofinansowanie przewidziane jest na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Program realizowany będzie w latach 2018–2029, przy czym zobowiązania podejmowane będą do 31.12.2027 r. (podpisywanie umów z Beneficjentami), natomiast środki wydatkowane będą przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej (wfośigw) do 30.09.2029 r.

Źródło: czystepowietrze.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz