Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Pompy ciepła NORD EcoHeat z innowacyjną jednostką sterującą EcoControl

GBC Solino weszło na rynek technologii grzewczej z rewolucyjnym systemem. NORD HTechnology wprowadza na rynek nową generację pomp ciepła typu monoblok, jako część kompleksowego, zintegrowanego rozwiązania dla inteligentnego, zielonego domu – NORD EcoHeat.

Pompy ciepła NORD EcoHeat z innowacyjną jednostką sterującą EcoControl
Pompy ciepła NORD EcoHeat z innowacyjną jednostką sterującą EcoControl

Wejście GBC Solino na rynek energetyki cieplnej we współpracy z NORD HT AS rozpoczęło zupełnie nową erę fotowoltaiki i technologii grzewczej, a tym samym zmianę w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii w odniesieniu do zrównoważonego rozwoju i wydajności.

Co przez to rozumiemy i jak to konkretnie wygląda?

Pompa ciepła NORD EcoHeat jest wyposażona we wszystkie standardowe funkcje, które powinna posiadać konwencjonalna pompa ciepła…

ecoheatprodukt

Jednak to, co czyni ją wyjątkową na rynku to fakt, że wykorzystuje “inteligentny mózg” do sterowania swojej pracy – jednostkę sterującą NORD EcoControl, która pozwala monitorować, konfigurować i sterować zarówno samą pompą ciepła EcoHeat, jak i wszystkimi innymi urządzeniami wchodzącymi w skład inteligentnego zielonego domu.

Więcej o całym systemie tutaj

W ten sposób cały system i jego działanie jest zarządzane zgodnie z aktualnym stanem i wydajnością.

Połączenie pompy ciepła EcoHeat z jednostką sterującą EcoControl pozwala pompie ciepła nie tylko skutecznie regulować temperaturę w domu, ale także optymalizować zużycie energii i dostosowywać się do zmieniających się warunków w środowisku wewnętrznym (w ogrzewanym budynku) oraz zewnętrznym.

Jednostka sterująca NORD EcoControl jest wynikiem wielu lat badań i rozwoju w dziedzinie inteligentnej automatyki. Z jego pomocą pompa ciepła jest w stanie “uczyć się” na podstawie wcześniejszych danych dotyczących temperatury, preferencji użytkownika, a nawet prognoz pogody. Wszystko po to, aby zapewnić zawsze komfortowe warunki cieplne lub chłodzenie w domu, zgodnie z preferencjami jego mieszkańców.

Pompy ciepła EcoHeat są wyposażone w najnowsze sprężarki inwerterowe Panasonic EVI. Sprężarki te znane są z wysokiej sprawności i zdolności do utrzymywania stałej wydajności nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Dzięki zastosowaniu technologii EVI (Enhanced Vapor Injection) system działa wydajniej w takich przedziałach temperatur zewnętrznych, w których inne pompy mają problemy. Technologia EVI polega na zastosowaniu dodatkowego elektronicznego zaworu rozprężnego i dodatkowego płytowego wymiennika ciepła (ekonomizera).

W porównaniu do standardowych sprężarek, przewagą tego rozwiązania jest wyższa wydajność i współczynnik COP. Jest to szczególnie istotne w przypadku ogrzewania przy niższych temperaturach zewnętrznych do -25°C, gdzie standardowe pompy ciepła muszą być wspomagane w większym stopniu przez drugie źródło ciepła, np. grzałkę elektryczną. Bezszczotkowe silniki wentylatorów inwerterowych z wirnikiem z magnesami trwałymi, redukcja dźwięku pracy sprężarki i specjalna konstrukcja łopatek wentylatora przyczyniają się do cichej pracy urządzenia (niższej niż zwykła rozmowa), dzięki czemu doskonale nadaje się do stosowania w gęstej zabudowie.

nord tichost 1024x313 1

Kompaktowa konstrukcja monoblokowa jest coraz bardziej popularna w porównaniu do pomp ciepła typu split, ze względu na niższą cenę zakupu, koszty serwisowania (brak obowiązkowych przeglądów czynnika chłodniczego) i łatwiejszą instalację bez konieczności zabezpieczania pomieszczenia technicznego. Gama modeli NORD oferuje szeroki zakres mocy jednostek od 5,0 kW do 22,0 kW dla odpowiedniego dostosowania do ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Urządzenia posiadają funkcje automatycznego inteligentnego odszraniania, sterowania WiFi oraz dezynfekcji cieplnej w celu zapobiegania Legionelli.

Nord 7 kroku tichosti PL 2048x1112 1

Fotowoltaika z pompą ciepła?

Idealne połączenie, które może zaoszczędzić do 60% wszystkich kosztów energii, jeśli jest odpowiednio dobrane. Pompa ciepła NORD EcoHeat jest specjalnie zaprojektowana i przygotowana do pracy z systemem fotowoltaicznym – funkcja PV READY. Używana z kompleksowym interfejsem sterowania NORD EcoControl lub NORD Power Genius 3000 z portfolio NORD, umożliwia efektywne wykorzystanie nadwyżki z systemu PV – ekonomiczną pracę w trybie ECO.

Panel sterowania NORD EcoControl umożliwia przejrzyste monitorowanie i sterowanie wszystkimi zainstalowanymi urządzeniami. Funkcja Smart Grid umożliwia współpracę z inteligentną siecią. Wysoka wydajność, niski poziom hałasu, łatwa obsługa i możliwość podłączenia do innych elementów inteligentnego domu, a wszystko to w rozsądnej cenie, to oferta NORD EcoHeat. NORD HTechnology oferuje kompletne rozwiązanie inteligentnego zielonego domu od jednego producenta – panele fotowoltaiczne, falowniki, akumulatory, ładowarki samochodowe, pompy ciepła, termalne magazyny energii, zasobniki do c.w.u. i systemy sterowania.

Źródło: gbc-solino.cz

gbc-solino.cz/headpage-pl

GBC Solino s.r.o.
U Panelárny 10
779 00 Ołomuniec
Republika Czeska
Tel.: +420 601 212 732
E-mail: [email protected]
www.gbc-solino.cz

gbc-solino.cz/headpage-pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz