Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Pompy ciepła Heiko z dofinansowaniem BAFA na rynku niemieckim!

Heiko otwiera nowy rozdział dofinansowań do pomp ciepła. Od teraz urządzenia THERMAL oraz THERMAL Plus dostępne są na liście urządzeń BAFA, która kwalifikuje urządzenia do rządowego dofinansowania na terenie Niemiec.

Pompy ciepła Heiko z dofinansowaniem BAFA na rynku niemieckim!
Pompy ciepła Heiko z dofinansowaniem BAFA na rynku niemieckim!

Niemcy, lider w dziedzinie wykorzystania odnawialnych źródeł energii oferuje korzystne wsparcie dla właścicieli domów i przedsiębiorstw w zakresie świadomego zarządzania energią. Pompy ciepła są powszechnie uznawane za jedno z najbardziej efektywnych rozwiązań do ogrzewania budynków. Teraz, dzięki wsparciu finansowemu oferowanemu przez BAFA, te nowoczesne technologie staną się jeszcze bardziej dostępne dla niemieckich konsumentów.

Na co dofinansowanie BAFA:

  • zakup pompy ciepła
  • instalacja systemu z pompą ciepła

Ile na pompę w programie BAFA:

Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony właścicieli budynków, którzy mogą uzyskać do 40 % kosztów inwestycji polegającej na modernizacji systemu grzewczego. Podstawowy poziom dofinansowania wynosi 25%, kolejne 10% można zyskać w sytuacji, w której sprawny jeszcze system ogrzewania (np. olejowego lub gazowego) zostanie zastąpiony w całości pompą ciepła. Kolejne 5% zgodnie z przepisami od stycznia 2023 r. zostanie przyznane na zakup pompy ciepła wykorzystującej naturalne czynniki chłodnicze. Dotacja jest ograniczona – maksymalnie 60 tys. euro na budynek.

Jesteś zainteresowany dystrybucją pomp ciepła HEIKO lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat dostępnych dofinansowań? Skontaktuj się z nami.

Refsystem Sp. z o.o.

ul. Metalowców 5
86-300 Grudziądz
Tel. +48 723 737 378
E.mail: [email protected]

www.refsystem.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz