Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

OCHSNER AIR HAWK

Wysokowydajna pompa ciepła AIR HAWK jest najcichszą pompą ciepła powietrze/woda, jaką kiedykolwiek zmierzono w centrum testowym pomp ciepła Buchs w Szwajcarii.

OCHSNER AIR HAWK
OCHSNER AIR HAWK

AIR HAWK 518

Ta pompa ciepła nadaje się do dużych domów niskoenergetycznych lub modernizowanych, których obciążenie grzewcze wynosi od 8 do 14 kW. Jest napędzana sprężarką z regulowaną prędkością obrotową i dostarcza ciepło grzewcze i ciepłą wodę użytkową o temperaturze do 65°C. Dodatkowo może służyć do energooszczędnego chłodzenia powierzchniowego oraz aktywnej klimatyzacji i odwilżania powietrza w pomieszczeniu przy użyciu klimakonwektorów. Jednostka wewnętrzna jest na tyle smukła, że zmieści się na powierzchni pół metra kwadratowego. Minimalny poziom hałasu jednostki zewnętrznej sprawia, że ta pompa ciepła jest idealnym rozwiązaniem na gęsto zabudowanych terenach mieszkaniowych.

1

Efektywności energetycznej

Średnia strefa klimatyczna

Klasa efektywności energetycznej (od D do A+++)
A+++
P rated
12 kW

Współczynnik sprawności ETAs
198,7 %
SCOP
5,0

2

Rekord świata w najcichszej pracy

Wysokowydajna pompa ciepła AIR HAWK jest najcichszą pompą ciepła powietrze/woda, jaką kiedykolwiek zmierzono w centrum testowym pomp ciepła Buchs w Szwajcarii (pomiar przeprowadzono na modelu Air Hawk 208). Nawet w trybie standardowym nie przekracza niezwykle niskiego poziomu hałasu 45 dB(A), porównywalnego z poziomem hałasu w cichym domu. To sprawia, że jest to najlepsze rozwiązanie dla nowych projektów budowlanych w obszarach mieszkalnych o dużym zagęszczeniu – nawet w dzielnicach, w których do tej pory stosowanie pomp ciepła powietrze/woda było prawie niemożliwe.

3

Redukcja hałasu dzięki cichej pracy

Unikalna i opatentowana cicha praca redukuje emisję hałasu z poziomych parowników split firmy OCHSNER do absolutnego minimum. Ich praca jest prawie niezauważalna. W trybie cichym, który jest standardowo zintegrowany, prędkość wentylatora jest zmniejszana zgodnie ze stałą funkcją proporcjonalną w zależności od temperatury powietrza zewnętrznego. Zapewnia to jeszcze większą redukcję i tak już wyjątkowo niskiego poziomu emisji dźwięku w trybie standardowym, na przykład w lecie podczas ogrzewania ciepłej wody użytkowej lub basenu. Tryb cichy można ustawić na cztery niezależne, wybierane okresy. Pakiet Super Silent jest opcją dla wszystkich modeli z serii AIR i jest zalecany dla szczególnie wrażliwych obszarów. Zoptymalizowana konstrukcja wywodząca się z przemysłu lotniczego zmniejsza poziom hałasu o kolejne 3 dB(A).

4

Wysokiej klasy sterowanie OCHSNER TRONIC SMART z aplikacją

OCHSNER TRONIC SMART może być bezpośrednio zintegrowany z całościowymi koncepcjami sterowania budynkiem. System jest niezwykle łatwy w konfiguracji i obsłudze, w razie potrzeby za pomocą smartfona lub innego urządzenia mobilnego za pośrednictwem aplikacji OCHSNER. Rezultat: wzrost komfortu życia, większa indywidualność w funkcjach klimatu mieszkalnego i wysoki poziom zadowolenia klientów. Podstawowe funkcje, takie jak aktualny stan pompy ciepła, obieg grzewczy, program czasowy, temperatura ciepłej wody, aktualne dane pogodowe i prognoza są wyświetlane w przyjazny dla użytkownika i intuicyjny sposób dzięki wizualnemu interfejsowi użytkownika.

5

Z technologią inwerterową

Seria ta jest w pełni modulowana i stale dostosowuje swoją moc do zapotrzebowania na ciepło. Oznacza to, że pompy ciepła pracują prawie bez przerwy w sezonie zimowym, z cyklami przełączania zredukowanymi do minimum. W tym celu wykorzystywane są wysokiej klasy sprężarki zaprojektowane z myślą o długim czasie pracy. Zwiększa to żywotność pompy ciepła. W przypadku modulowanych pomp ciepła nie ma również potrzeby stosowania grzewczego zbiornika buforowego.

Heating and cooling

6

Pompa ciepła jest jedynym systemem grzewczym, który może również chłodzić. Chłodzenie uzyskuje się za pomocą rur grzewczych systemów ogrzewania podłogowego i ściennego, które pochłaniają wyższą temperaturę w pomieszczeniu i przekazują ją do chłodniejszego medium (gruntu lub wody) za pośrednictwem wymiennika ciepła. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje chłodzenia: aktywne i pasywne – pompy ciepła OCHSNER oferują oba – należy zapoznać się z danymi technicznymi konkretnego typu pompy ciepła.

Pionier w dziedzinie ochrony klimatu

W AIR HAWK firma OCHSNER stosuje już wyłącznie czynniki chłodnicze o GWP (współczynniku ocieplenia globalnego) znacznie poniżej 700, co stanowi maksymalny limit określony w rozporządzeniu UE w sprawie F-gazów na rok 2030 i kolejne lata. Sam czynnik chłodniczy i niska masa ładunku zmniejszają równoważność CO2, tj. współczynnik ocieplenia globalnego.

8

Możliwość dostosowania

Wybierz z szerokiej palety kolorów swój poziomy parownik typu split do instalacji na zewnątrz. Urządzenia są produkowane w ekskluzywnym wzornictwie. Oprócz standardowych kolorów antracytowego lub białego, firma OCHSNER oferuje kolejne 1625 odcieni, dzięki czemu pompa ciepła może idealnie wtopić się w otoczenie.

OCHSNER SP. Z O.O.

Pod Fortem 19
31-302 Kraków
tel. +48 608 634 439
+48 662 107692
[email protected]
OCHSNER Polska

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz