Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Pompa ciepła R290 – dlaczego to dobry wybór?

Biorąc po uwagę zakup oraz montaż pompy ciepła, należy wziąć pod uwagę typ czynnika chłodniczego. Czynnik R290 jest jednym z najlepszych, pod względem ekologicznym.

Pompa ciepła R290 – dlaczego to dobry wybór?
Pompa ciepła R290 – dlaczego to dobry wybór? [źródło: www.innowacyjnydom.pl]

Przyszłość czynnika R290 to bardzo ważny temat wśród producentów pomp ciepła przez rozporządzenie f-gazowe, które wpłynie na rynek pomp ciepła. W polityce unijnej wprowadzane są ograniczenia dotyczące nie tylko zakazu montowania w nowych budynkach pieców gazowych, olejowych i węglowych, ale i też stopniowego zakazu stosowania syntetycznych czynników chłodniczych (gazów fluorowanych) w urządzeniach chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pompach ciepła. Wybierając odpowiednią pompę ciepła, warto zwrócić uwagę na jej niskoemisyjny charakter i zastanowić się nad zakupem urządzenia wyposażonego w systemy automatycznego sterowania, które zapewniają optymalne i efektywne wykorzystanie energii. Dzięki temu oszczędza się nie tylko energię elektryczną, ale i zmniejsza ilość zanieczyszczeń powietrza. Pompy ciepła są coraz bardziej popularne w Polsce, gdyż są nie tylko ekologiczne i energooszczędne, ale i wygodne w użytkowaniu. Decydując się na zakup takiego urządzenia, warto wybrać takie, które wykorzystuje naturalny czynnik chłodniczy, aby maksymalnie skorzystać z wszystkich zalet posiadania pompy ciepła, do czego zachęca firma Innowacyjny dom, która jest dystrybutorem pomp ciepła marki Thermatec.

Dlaczego jeszcze warto postawić na pompę ciepła R290?

Dostępne na rynku nowoczesne pompy ciepła R290 stanowią doskonałą alternatywę dla urządzeń działających na podstawie F-gazy. Są one wydajne, ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Dodatkowo nieobciążone są obowiązkowymi kontrolami szczelności oraz wymogami instalacji przez specjalistów z certyfikatem. R290 to naturalny czynnik chłodniczy przyszłości. Pompy ciepła wyposażone w propan są znacznie bardziej ekologiczne i energooszczędne niż te, które wykorzystują inne czynniki chłodnicze. Ponadto posiadają one wyższą wydajność energetyczną, co pozwala im wykorzystywać mniej energii do wytwarzania ciepła i chłodu.

Propan jest czynnikiem chłodniczym z grupy czynników R290, który jest bardziej przyjazny dla środowiska niż większość innych czynników chłodniczych. Oznacza to, że wykorzystanie go w produkcji pomp ciepła może przyczynić się do zmniejszenia poziomu emisji gazów cieplarnianych. Ponadto, zastosowanie tego czynnika chłodniczego ma na celu zwiększenie wydajności pomp ciepła i stworzenie produktu bardziej wydajnego energetycznie.

Jakie korzyści zapewnia pompa ciepła R290?

Po pierwsze, wykorzystanie tego czynnika chłodniczego znacznie zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia środowiska, ponieważ nie zawiera on żadnych szkodliwych gazów cieplarnianych. Jest to ważne, ponieważ wiele gazów cieplarnianych wpływa na negatywne skutki globalnego ocieplenia. Główne korzyści użytkowania pompy ciepła z czynnikiem chłodniczym R290:

  • większa wydajność przy zastosowaniu mniejszej ilości czynnika chłodniczego
  • możliwość uzyskania wysokich temperatur zasilania
  • niższe temperatury pracy pompy ciepła
  • dobre właściwości termodynamiczne
  • obniżenie hałasu
  • nie wymagają rejestracji w Centralnym Rejestrze Operatorów
  • Niższe koszty eksploatacji: pompy ciepła z czynnikiem chłodniczym R290 są bardziej wydajne niż tradycyjne systemy grzewcze, co oznacza niższe rachunki za energię.
  • Pompy ciepła R290 gwarantują komfortową eksploatację przez długie lata.

Warto wspomnieć o możliwości obniżenia  kosztu inwestycji w pompę ciepła, ubiegając się o dofinansowanie pomp ciepła z takich programów jak: Czyste Powietrze, Moje Ciepło, Stop Smog czy Ciepłe Mieszkanie. Dotacje na montaż tych ekologicznych źródeł ciepła dostępne są również w ramach licznych regionalnych programów dofinansowań wymiany pieca. Można również skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, czy kredytu na pompę ciepła.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Firmy Innowacyjny Dom  www.innowacyjnydom.com oraz www.facebook.com/innowacyjnydom

Źródło: innowacyjnydom.com

Innowacyjny Dom sp. z o.o.
ul. Kościuszki 134a,
32-540 Trzebinia
tel. 790 274 564
e-mail: [email protected]
www.innowacyjnydom.com
www.facebook.com/innowacyjnydom

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz