Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Pompa ciepła powietrze-woda Daikin Altherma

Daikin Altherma 3 H HT to pompa ciepła powietrze-woda, która zapewnia ogrzewanie, chłodzenie i podgrzewanie wody użytkowej. System jest optymalny dla właścicieli domów, którzy chcą zmodernizować swoją tradycyjną instalację grzewczą, aby była bardziej przyjazna środowisku.

Pompa ciepła powietrze-woda Daikin Altherma 3 H HT
Pompa ciepła powietrze-woda Daikin Altherma 3 H HT [Źródło: daikin.pl]

Wzornictwo zastosowane dla pompy Daikin Altherma 3 H HT zostało wyróżnione dwoma nagrodami. Pompa z  zamontowaną czarną osłoną z poziomym użebrowaniem zakrywa całą płytę przednią, wpływając na zredukowanie hałasu  pracy wentylatora, a matowe szare wykończenie odbija kolor ściany zewnętrznej w celu dopasowania do różnych środowisk i krajobrazów.

Cicha praca pompy ciepła

Podczas pracy w trybie dźwięku standardowego, poziom ciśnienia akustycznego jednostki zewnętrznej wynosi 38 dBA (w odległości 3 metrów) – to słyszalność na poziomie pomiędzy ćwierkaniem ptaków a cichą biblioteką. W trybie obniżonego dźwięku ciśnienie akustyczne jest o połowę mniejsze (35 dBA w odległości 3 metrów).

⇒ W jaki sposób mierzony jest hałas?

Moc akustyczna generowana jest przez samą jednostkę zewnętrzną, niezależnie od odległości i środowiska. Ciśnienie akustyczne to hałas odczuwany w określonej odległości. Ciśnienie akustyczne jest zazwyczaj obliczane w odległości od 1 do 5 metrów od jednostki.

Technologie HVAC zastosowane w pompie ciepła

  • Nowoczesna budowa

Inżynierowie firmy Daikin współpracowali z projektantami, aby zmodyfikować wzornictwo tradycyjnej jednostki zewnętrznej. Jednostka zewnętrzna, która była inspirowana designem jednostek wewnętrznych Daikin, posiada atrakcyjną płytę przednią i łagodne linie, dzięki czemu dobrze komponuje się z otoczeniem.

  • Wentylatory o dużej wydajności

Jednostki o dużej wydajności zazwyczaj posiadają dwa wentylatory, ale ta jednostka zewnętrzna potrzebuje tylko jeden. Większy wentylator poprawia cyrkulację powietrza, co pomaga uzyskać niski hałas podczas pracy.

  • Zupełnie nowa sprężarka

Oddział Daikin Europe współpracował z Daikin Technology and Innovation Centre w Japonii w celu opracowania specjalnej sprężarki, która dostarcza wodę o temp. 70°C. Ta wysokotemperaturowa pompa ciepła jest również pierwszą wykorzystującą czynnik R-32: jest on bardziej efektywny energetycznie i zapewnia niższą emisję CO2 .

  • Trwała izolacja

3-warstwowa izolacja i podkładki gumowe pomiędzy płytą spodnią a płytą wibrującą absorbuje i izoluje hałasy generowane przez sprężarkę podczas pracy.

Trzy jednostki wewnętrzne do wyboru

  • Model naścienny ⇒ Kompaktowa jednostka, która łączy się z osobnym zasobnikiem dla ciepłej wody użytkowej. Ten model oferuje opcjonalną funkcję chłodzenia.
  • Model ze zintegrowanym zasobnikiem CWU ze stali nierdzewnej ⇒ Kompaktowa jednostka o wymiarach podstawy 595x625mm. Ta jednostka łączy się z zasobnikiem o pojemności 180 lub 230L na potrzeby ciepłej wody użytkowej i może pracować zarówno w ustawieniach chłodzenia, jak i dwustrefowych.
  • Model z wbudowanym zasobnikiem CWU ECH2O ⇒ Jednostka ECH2O jest wyposażona w zasobnik CWU o pojemności 300 lub 500 litrów, który może być połączony z panelami solarnymi. Ten model oferuje opcjonalne ustawienie chłodzenia.

Trzy funkcje

⇒ Tylko ogrzewanie

Funkcja Tylko ogrzewanie jest dostępna standardowo w tej gamie produktów Daikin oraz jest dostępna dla wszystkich trzech rodzajów jednostek wewnętrznych. To ustawienie zapewnia ogrzewanie pomieszczeń i podgrzew ciepłej wody użytkowej.

⇒ Chłodzenie poprzez odwrócenie

Jeżeli potrzebne jest komfortowe chłodzenie, oprócz ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej, w takim przypadku najlepsze jest rozwiązanie odwracalne. Funkcja ta jest dostępna dla wszystkich trzech rodzajów jednostek wewnętrznych i pozwala na odwrócenie działania systemu, dzięki czemu zapewnia on chłodzenie zamiast ogrzewania. To ustawienie wymaga instalacji ogrzewania podłogowego lub klimakonwektorów.

⇒ Kontrola – Bizone

Zintegrowana jednostka wolnostojąca jest jedyną jednostką wewnętrzną, która jest wyposażona w ustawienie Bizone. Dzięki funkcji Bizone można zarządzać i kontrolować temperaturę dwóch osobnych stref w domu, które korzystają z różnych emiterów, takich jak grzejniki lub ogrzewanie podłogowe.

Źródło: daikin.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz