Reklama
https://h2poland.com.pl/

Panasonic i tado° łączą siły, aby zaoferować inteligentne rozwiązania pomp ciepła, przyspieszając dekarbonizację europejskich domów

tado° i Panasonic poinformowali o swoim partnerstwie, łączącym najnowocześniejsze produkty i technologie pomp ciepła z wiodącymi na rynku usługami inteligentnej kontroli ogrzewania i zarządzania energią jako część misji obu firm, mającej na celu dekarbonizację domów i pomoc klientom w oszczędzaniu na kosztach energii.

Panasonic i tado° łączą siły, aby zaoferować inteligentne rozwiązania pomp ciepła, przyspieszając dekarbonizację europejskich domów
Panasonic i tado° łączą siły, aby zaoferować inteligentne rozwiązania pomp ciepła, przyspieszając dekarbonizację europejskich domów

Użytkownicy skorzystają ze specjalnie dostosowanego oprogramowania do zarządzania pompą ciepła, które automatycznie optymalizuje ustawienia ich urządzenia firmy Panasonic i przesuwa jego zapotrzebowanie na energię elektryczną na czas, gdy dostępna jest energia odnawialna i ceny są niskie.

Reklama
oknonet.pl

Partnerstwo dla zielonej przyszłości energetycznej

Dzięki temu partnerstwu Panasonic, wiodąca na świecie marka pomp ciepła powietrze-woda, ma na celu przyspieszenie swojego globalnego zobowiązania „Panasonic Green IMPACT”, aby osiągnąć lepsze życie i zrównoważone środowisko poprzez tworzenie wpływu z działań, które redukują i unikają emisji CO2 zarówno w swoich operacjach, jak i tych społeczeństwa, pracując jednocześnie nad gospodarką obiegu zamkniętego.

Z kolei dla tado°, wiodącego dostawcy rozwiązań do kontroli klimatu domowego i zarządzania energią, partnerstwo jest dużym krokiem w kierunku realizacji jego misji przyspieszenia zielonej transformacji energetycznej w Europie.

Wspólna oferta dla optymalizacji efektywności pomp ciepła i zwiększenia komfortu

Wizją tego partnerstwa jest umożliwienie użytkownikom pomp ciepła osiągnięcia bezprecedensowego poziomu efektywności energetycznej przy jednoczesnej optymalizacji komfortu na poziomie pomieszczenia. Razem obie firmy zaoferują również produkty pomp ciepła z serii Aquarea z specjalnie dostosowanym oprogramowaniem zarządzającym, które jest w stanie automatycznie optymalizować ustawienia urządzenia. Pozwoli to również właścicielom domów na korzystanie z niższych cen energii elektrycznej, przesuwając moment jej użycia na okresy, podczas których jest dostępne więcej energii odnawialnej.

To partnerstwo pomoże uczynić pompy ciepła bardziej przystępnymi cenowo i atrakcyjnymi, ponieważ oszczędności energii pomogą szybciej zrównoważyć początkową inwestycję, jednocześnie dokonując postępów w redukcji śladu węglowego domu.

Christian Deilman, współzałożyciel i CPO w tado°, powiedział: Musimy przyspieszyć zieloną transformację energetyczną. Pompy ciepła to wysoce efektywne, przyjazne dla klimatu systemy ogrzewania i jesteśmy podekscytowani współpracą z Panasonic, ponieważ oszczędności uzyskane dzięki naszym nowoczesnym rozwiązaniom do zarządzania energią w domu oznaczają, że klienci szybciej odzyskują swoje początkowe nakłady finansowe. Czyniąc pompy ciepła bardziej przystępnymi cenowo, pomożemy rodzinom szybciej przejść na przyjazne dla klimatu ogrzewanie.

Masaharu Michiura, prezes Heating & Ventilation A/C Company of Panasonic Corporation stwierdził, że: dzięki współpracy z tado° będziemy dalej przyspieszać naszą inicjatywę Panasonic Green IMPACT, do której Grupa Panasonic jest zobowiązana, aby przyczyniać się zarówno do komfortowego życia, jak i zrównoważonego środowiska na planecie.

Panasonic i tado° mają w planach wprowadzenie na wybrane europejskie rynki tej zimy innowacyjne pompy ciepła Aquarea powietrze-woda oraz pakietu kontroli wielopokojowej tado°, w tym inteligentnego oprogramowania do zarządzania energią w celu osiągnięcia wiodącej na rynku oszczędności energii i komfortu.

Więcej informacji na temat rozwiązań grzewczo-chłodniczych Panasonic można znaleźć na stronie internetowej producenta

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz