Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Odkryj przyszłość ogrzewania i chłodzenia z pompami ciepła Aquarea firmy Panasonic

Pompy ciepła powietrze-woda Aquarea firmy Panasonic Heating & Cooling Solutions oferują wysokowydajne i energooszczędne rozwiązanie dla każdego domu i lekkich zastosowań komercyjnych. To innowacyjny system o niskim zużyciu energii, zaprojektowany w celu zapewnienia idealnej temperatury i ciepłej wody w domu, nawet przy ekstremalnych temperaturach zewnętrznych. Seria Aquarea oferuje szeroki wybór urządzeń o mocy od 3 kW do 30 kW, dzięki czemu można dobrać najodpowiedniejsze rozwiązanie do domu - niezależnie od jego wielkości.

Odkryj przyszłość ogrzewania i chłodzenia z pompami ciepła Aquarea firmy Panasonic
Odkryj przyszłość ogrzewania i chłodzenia z pompami ciepła Aquarea firmy Panasonic

Seria Aquarea jest idealnym wyborem zarówno dla nowych budynków, jak i projektów renowacyjnych, oferując opłacalne rozwiązania o minimalnym wpływie na środowisko. Wraz z pojawieniem się technologii pomp ciepła w czołówce rozwiązań grzewczych i chłodzących, jej włączenie do BLUE Map Międzynarodowej Agencji Energii (IEA) jest znaczące. Inicjatywa ta ma na celu zmniejszenie emisji CO2 do połowy poziomu z 2005 r. do 2050 r., co doskonale wpisuje się w wizję środowiskową Panasonic 2050, która dąży do stworzenia społeczeństwa wolnego od emisji dwutlenku węgla.

Zgodnie z tymi celami środowiskowymi, najnowsze serie urządzeń Panasonic wykorzystują naturalny czynnik chłodniczy R290, który charakteryzuje się niskim współczynnikiem ocieplenia globalnego (GWP) wynoszącym zaledwie 3. Stanowi to alternatywę dla tradycyjnych metod ogrzewania paliwami kopalnymi, o których wiadomo, że są szkodliwe dla środowiska.

Seria pomp ciepła powietrze-woda Aquarea firmy Panasonic obejmuje:

  • Aquarea M

Seria M to najnowszy model pomp ciepła Aquarea, wykorzystujący czynnik chłodniczy R290. Dzięki modułowej konstrukcji seria ta oferuje wszechstronny wybór zastosowań, obejmujący różne jednostki wewnętrzne i elastyczne opcje sterowania, w tym kompletny zestaw sterujący Control Bo lub zdalną konfigurację.

Seria M wyróżnia się wydajnością, nawet w trudnych warunkach zewnętrznych, zapewniając temperaturę wody na wylocie do 75°C przy temperaturze zewnętrznej -15°C i dostarczając ciepłą wodę o temperaturze 55°C przy temperaturze zewnętrznej -25°C. Wydajna, elastyczna i przyjazna dla środowiska seria Aquarea M wyznacza nowy standard rozwiązań grzewczych.

Panasonic ogłosił również najnowsze uzupełnienie serii M: nową pompę ciepła Big Aquarea T-CAP M Series. Oferując zaawansowane opcje skalowalności, seria Big Aquarea M jest dostępna w rozmiarach od 20 do 30 kW, z możliwością skalowania do 300 kW w kaskadzie. Można ją płynnie połączyć do 10 jednostek, zapewniając zaawansowaną elastyczność w projektowaniu systemu.

  • Aquarea L

Pompy ciepła serii L wykorzystują moc naturalnego czynnika chłodniczego R290, zapewniając zrównoważony rozwój przy jednoczesnym dostarczaniu wody o temperaturze wylotowej do 75°C nawet w temperaturach do -10°C. Zaprojektowane do zastosowań modernizacyjnych, pompy ciepła Aquarea serii L mogą pochwalić się imponującym współczynnikiem SCOP do 5.12, oferując wyjątkową wydajność. Dzięki praktycznej konstrukcji hydraulicznej typu split, instalacja jednostek jest szybka i łatwa, co czyni je wygodnym wyborem dla różnych ustawień.

Wielokrotnie nagradzane pompy ciepła zostały wyróżnione nagrodami Good Design Awards, iF Design Awards i Red Dot Awards, podkreślając wyjątkową konstrukcję pomp ciepła, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

  • Aquarea K

Seria Aquarea K firmy Panasonic to energooszczędny system ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej, który zapewnia wyjątkową wydajność. Pompy ciepła Aquarea K charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną w zakresie ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, zapewniając temperaturę wody na wylocie do 60⁰C. Wykorzystując czynnik chłodniczy R32, jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich nowych instalacji i dobrze izolowanych domów ze względu na obniżony poziom hałasu oraz zwiększony komfort i wydajność.

Więcej niż pompy ciepła

Firma Panasonic zaprezentowała na targach Mostra Convegno Expocomfort nowy prototyp inteligentnego klimakonwektora o zupełnie nowej konstrukcji oraz jednostki wentylacyjne z przepływem krzyżowym o różnych rozmiarach i formatach, które zostały zaprojektowane tak, aby dostosować się do każdego domu. Zarówno inteligentne klimakonwektory, jak i wentylacja mieszkaniowa są wyposażone w zaawansowane opcje łączności bezprzewodowej.

Inteligentne sterowanie

Seria Aquarea firmy Panasonic obejmuje opcje zdalnego sterowania dla użytkowników końcowych i instalatorów. Aplikacja Aquarea Smart Cloud oferuje użytkownikom końcowym zwiększenie komfortu i możliwość zarządzania zużyciem energii bez wysiłku, a instalatorom umożliwia zdalne zarządzanie systemami ogrzewania i chłodzenia klientów. Dzięki zdalnemu sterowaniu użytkownicy mogą uzyskać dostęp do swoich pomp ciepła Aquarea i monitorować je z dowolnego miejsca, zapewniając komfort i kontrolę na wyciągnięcie ręki.

Więcej informacji na temat rozwiązań grzewczo-chłodniczych Panasonic można znaleźć na stronie internetowej producenta

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz