Reklama
https://h2poland.com.pl/

Nowe pompy ciepła Panasonic Aquarea generacji K i L wyróżnione w Good Design Awards 2022

Pompy ciepła Panasonic Aquarea generacji K i L zostały wyróżnione w konkursie Good Design Awards 2022, sponsorowanym przez Japan Institute of Design Promotion. Oprócz uznania dla wydajności urządzeń jurorzy docenili projekt jednostki zewnętrznej, która niepostrzeżenie wtapia się w krajobraz i tym samym przyczynia się do polepszenia otaczającego środowiska. Good Design Awards wybiera "dobry projekt" z różnych branż, a doświadczony panel jury obraduje, aby docenić projekty, których celem jest poprawa stanu naszego życia, przemysłu i społeczeństwa jako całości. W tym roku do konkursu wpłynęło 5 715 zgłoszeń, z których łącznie 1 560 zostało wybranych do nagród. Spośród wszystkich zwycięzców, 100 projektów otrzymało szczególnie wysokie oceny od członków jury i zostało wybranych jako GOOD DESIGN BEST100. Wśród nich znalazły się pompy ciepła Aquarea generacji K i L firmy Panasonic.

Nowe pompy ciepła Panasonic Aquarea generacji K i L wyróżnione w Good Design Awards 2022
Nowe pompy ciepła Panasonic Aquarea generacji K i L wyróżnione w Good Design Awards 2022

Nowa generacja K i L

Reklama
oknonet.pl

Dostępne od wiosny 2023 r. nowe generacje Aquarea K i L firmy Panasonic to najnowsze produkty, zaprojektowane w ośrodkach badawczo-rozwojowych Panasonic, które odzwierciedlają wartości firmy oraz są zgodne z jej wizją tworzenia technologii dla społeczeństwa niskoemisyjnego. Nowe modele koncentrują się na poprawie wydajności energetycznej i oferowaniu urządzeń z naturalnym czynnikiem chłodniczym:

  • Aquarea generacji K wykorzystuje czynnik chłodniczy R32 i jest idealna do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej, zapewniając wyjątkową wydajność, nawet w ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych. Dostępna również w werasji T-CAP.
  • Aquarea generacji L wykorzystuje z kolei naturalny czynnik chłodniczy R290. Modele z tej linii posiadają połączenie hydrauliczne pomiędzy jednostką wewnętrzną i zewnętrzną, zapewniając temperaturę wody na wyjściu do 75°C przy temperaturach zewnętrznych do -10°C.

Obie generacje są idealne do zastosowań retrofit, podczas remontu domu z istniejącymi grzejnikami oraz do budynków nowych i dobrze zaizolowanych.

01 AQUAREA L K AWARD 002

Głosując na pompy ciepła Panasonic generacji K i L, sędziowie ocenili, że design urządzeń „wtapia się w krajobraz, przyczyniając się do poprawy otaczającego środowiska i dobrze komponuje się z otoczeniem. Ponadto należy zauważyć, że dziś wiele urządzeń w domach sterowanych jest zdalnie, a moduł WiFi do kontroli pomp ciepła Panasonic może być zainstalowany w specjalnej kieszonce wbudowanej w jednostkę wewnętrzną ”.

Pompy ciepła typu powietrze-woda

Oferta pomp ciepła powietrze-woda Aquarea firmy Panasonic jest jedną z najszerszych na rynku. Zapewnia odpowiedni poziom komfortu i wydajności oraz niskie koszty zużycia energii dzięki wysokiej jakości urządzenia. Aquarea wykorzystuje ciepło z powietrza, generując energię cieplną z odnawialnego źródła. Urządzenia te są nie tylko znacznie bardziej wydajną alternatywą dla kotłów opalanych paliwami kopalnymi, ale również zapewniają ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę użytkową dla 3 funkcji w jednym urządzeniu, co czyni je wartościowym rozwiązaniem przez cały rok.

02 AQUAREA L K AWARD 002

Więcej informacji: Panasonic

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz