Reklama
http://www.multitherma.com/

LG zakłada na Alasce Konsorcjum na rzecz Zaawansowanych Badań nad pompami ciepła

Firma LG Electronics otwiera ośrodek badawczy w USA na Alasce w celu przyspieszenia prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Nowe laboratorium badawcze działa w ramach utworzonego Konsorcjum na rzecz Zaawansowanych Badań nad Pompami Ciepła (CAHR) we współpracy LG z lokalnymi uniwersytetami. Firma zakłada, że dzięki wspólnym działaniom uda się poprawić konkurencyjność produktów HVAC poprzez wprowadzanie przełomowych innowacji w zakresie technologii „zimnego klimatu”.

LG zakłada na Alasce Konsorcjum na rzecz Zaawansowanych Badań nad pompami ciepła
LG zakłada na Alasce Konsorcjum na rzecz Zaawansowanych Badań nad pompami ciepła

LG będzie prowadzić ten supernowoczesny ośrodek we współpracy z College of Engineering przy University of Alaska Anchorage (UAA) oraz wysoko cenionym laboratorium HVAC na University of Alaska Fairbanks.

Podniesienie wydajności grzewczej pomp ciepła użytkowanych w regionach charakteryzujących się bardzo niskimi temperaturami (na przykład na Alasce) wiąże się z wyzwaniami spowodowanymi ograniczeniem cyrkulacji czynnika chłodniczego wskutek panującego tam zimna. Firma LG jest świadoma konieczności opracowywania i sprawdzania produktów w ekstremalnie niskich temperaturach, co zaowocowało utworzeniem laboratorium badawczego na Alasce. Wspólnie prowadzone laboratorium usprawni gromadzenie danych operacyjnych przy niskich temperaturach, co z kolei przełoży się na szybszy postęp rozwiązań, które niezawodnie sprawdzą się w nawet najtrudniejszych warunkach klimatycznych.

CAHR stawia sobie za cel wspieranie innowacji w branży HVAC dzięki prowadzeniu specjalistycznych prac badawczo-rozwojowych, zapewnianiu dostępu do kluczowych zasobów oraz tworzeniu kultury opartej na zdobywaniu wiedzy i rozwiązywaniu problemów. LG będzie prowadzić badania w dwóch dedykowanych ośrodkach: w budynku należącym do uniwersytetu na terenie kampusu w Anchorage oraz w ośrodku w Fairbanks na Alasce, który zostanie zbudowany na kształt rzeczywistego domu. Ośrodek ten będzie wyposażony w wiele zaawansowanych technologicznie rozwiązań z zakresu klimatyzacji, wentylacji oraz pomp ciepła firmy LG, a także w rewolucyjny podgrzewacz wody z inwerterową pompą ciepła (Inverter Heat Pump Water Heater).

Firma LG wspólnie z partnerami uniwersyteckimi będzie nadzorować rozmaite testy ukierunkowane na ocenę wydajności w różnych warunkach środowiskowych, takich jak śnieg, deszcz i ekstremalnie niskie temperatury, a także poprzez zastosowanie różnych zmiennych, które wcześniej nie były brane pod uwagę przy testowaniu skuteczności pomp ciepła. Zdaniem LG wyniki badań przełożą się na poprawę wydajności, jakości i niezawodności urządzeń grzewczych.

Współpraca badawcza stanowi kamień węgielny misji UAA, zaś nasze partnerstwo z LG stanowi krok naprzód w zakresie rozwiązań klimatycznych w branży HVAC i nie tylko. UAA ma zaszczyt realizować tę współpracę z LG na rzecz innowacyjności w branży i naszych społecznościach – Sean Parnell, kanclerz University of Alaska Anchorage

Najważniejszym celem firmy LG, związanym z utworzeniem Konsorcjum na rzecz Zaawansowanych Badań nad Pompami Ciepła, jest osiągnięcie globalnej pozycji lidera w branży pomp ciepła i dostarczenie klientom zróżnicowanych rozwiązań. LG podniesie branżową poprzeczkę i wyznaczy nowe granice obecnej technologii pomp ciepła poprzez tworzenie rozwiązań oferujących najwyższą wydajność bez względu na warunki środowiskowe – James Lee, szef działu Air Solution Business Unit w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company

Oczekuje się, że dzięki laboratorium badawczemu na Alasce firma LG poczyni istotne postępy zarówno na północnoamerykańskim, jak i europejskim rynku rozwiązań HVAC, a co za tym idzie będzie mogła doskonalić kluczowe technologie i rozwiązania, takie jak inwertery i pompy ciepła, oraz zwiększy ogólną konkurencyjność produktów. Ponadto firma zapewnia, że działania badawczo-rozwojowe, które wkrótce zostaną zainicjowane w CAHR, wpłyną na przyszłość branży HVAC.

LG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz