Reklama
https://h2poland.com.pl/

Instalacja pompy ciepła z buforem ciepła i zasobnikiem – dlaczego warto?

Wymiana nieekologicznych urządzeń grzewczych na wydajne i przyjazne środowisku skłania wiele osób do zakupu pompy ciepła. Dlaczego inwestując w to urządzenie, warto połączyć je z zasobnikiem c. w. u. oraz buforem ciepła? Jak przekłada się to na efektywność energetyczną budynku?

Instalacja pompy ciepła z buforem ciepła i zasobnikiem - dlaczego warto?
Instalacja pompy ciepła z buforem ciepła i zasobnikiem - dlaczego warto?

Zalety korzystania z pomp ciepła są powszechnie znane – wielofunkcyjność, ekologiczność, wygoda użytkowania… Aby jednak maksymalnie wykorzystać możliwości, które daje pompa, dobrze jest połączyć ją z buforem ciepła oraz zasobnikiem ciepłej wody użytkowej.

Reklama
oknonet.pl

Zbiorniki buforowe mają istotny udział w efektywnym wykorzystywaniu energii wytwarzanej przez pompy. Zapewniają odpowiedni poziom wody w instalacji, dzięki czemu pompa pracuje stabilnie. Sprężarka rzadziej się uruchamia, co przekłada się na wydłużenie żywotności całego urządzenia. Bufor może stanowić również magazyn energii niezbędnej do procesu odszraniania.

Odpowiedni zasobnik c.w.u. jest natomiast idealnym rozwiązaniem do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Umożliwia on także magazynowanie ciepła w przypadku nadwyżki energii elektrycznej powstałej np. w słoneczne dni we własnej instalacji fotowoltaicznej. Inteligentne wykorzystanie nadwyżek umożliwia funkcja SmartGrid dostępna między innymi pompach ciepła oferowanych przez Termet.

Wybór nie musi być trudny

Poprawnie dobrany bufor oraz zasobnik zwiększają efektywność energetyczną całego układu, zapewniając komfort ogrzewania i produkcji c.w.u. Aby ten wybór ułatwić, firma Termet oferuje odpowiednio zestawione pakiety, które optymalizują pracę instalacji.

Program doboru

Jeśli decydujesz się na oddzielny zakup urządzeń, warto wstępnie oszacować moc pompy ciepła oraz pojemność zasobnika i bufora. W tym celu Termet udostępnia program doboru, który ułatwia podjęcie właściwej decyzji. Wystarczy w prosty sposób uzupełnić kilka informacji:

  • wprowadzić lokalizację,
  • podać rodzaj budynku i jego powierzchnię
  • oraz standard energetyczny opierając się na tabeli

Na podstawie tych danych, program obliczy szacowaną moc pompy ciepła oraz pojemność zasobnika i bufora.

mat. pras. Termet 1 002

 

Link do pobrania programu

Termet S.A.

Długa 13
58-160 Świebodzice
tel. +48 74 85 60 801
email: [email protected]
www: termet.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz