Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Alfa Laval wspiera rafinerie w przejściu na biopaliwa

Alfa Laval podpisała umowę ze spółką zależną CVR Energy, Inc. z siedzibą w USA, zajmującą się produkcją paliw odnawialnych i rafinacji ropy naftowej, na dostawę systemów obróbki wstępnej surowców. Jest to część strategicznej inwestycji w rafinerii, wspierającej rozwój CVR w kierunku produkcji biopaliw odnawialnych.

Alfa Laval wspiera rafinerie w przejściu na biopaliwa
Alfa Laval wspiera rafinerie w przejściu na biopaliwa

Alfa Laval, w ramach umowy, dostarczy systemy obróbki wstępnej, składające się z różnych urządzeń, takich jak separatory, wymienniki ciepła, pompy i mieszadła, przeznaczone do redukcji zanieczyszczeń w surowcach przed ich przetworzeniem na biopaliwo. Systemy te mają na celu wspieranie bardziej opłacalnych dostaw zrównoważonych surowców.

W ramach trwającej transformacji energetycznej, wiele rafinerii w USA i Europie jest przekształcanych w zakłady produkujące biopaliwa. Według Międzynarodowej Agencji Energii (IEA), zastąpienie paliw kopalnych biopaliwami jest jednym z podstawowych sposobów dekarbonizacji sektora transportu. A w scenariuszu “Net Zero Emissions by 2050 Scenario”, biopaliwa mają stanowić 64 % zużycia energii odnawialnej w sektorze w 2030 roku.

Alfa Laval posiada bogate doświadczenie i wiedzę zarówno w zakresie procesów rafinacji ropy naftowej, jak i biopaliw. Wraz z naszą gamą produktów premium stajemy się tym samym niezawodnym partnerem dla naszych klientów w tym ważnym procesie przejścia na bardziej zrównoważone dostawy energii. Poprzez zmianę i optymalizację obecnych procesów, możemy dokonać dużej różnicy, pracując równolegle nad rozwiązaniami jutra – mówi Nish Patel, Prezes Oddziału Żywność i Woda w Alfa Laval.

Szacuje się, że roczne globalne zapotrzebowanie na biopaliwa wzrośnie o 28 % do 2026 roku, osiągając poziom 186 miliardów litrów, według IEA.

Źródło: alfalaval.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz