Reklama
https://h2poland.com.pl/

ArmaSound Industrial Systems – wielowarstwowe izolacje na wymagające wyzwania akustyczne i termiczne

Materiały ArmaSound Industrial Systems to innowacyjne izolacje zapewniające ochronę akustyczną, termiczną oraz zmniejszające ryzyko wystąpienia (korozji pod izolacją) CUI na ochranianych instalacjach. Połączenie kilku materiałów w wielowarstwową konstrukcję w ramach jednej izolacji pozwala na optymalne wykorzystanie ich właściwości co przekłada się na do 50% mniejszy ciężar izolacji i do 75% mniejszą grubość a także nawet o 30% oszczędność kosztów instalacji w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.

ArmaSound Industrial Systems - wielowarstwowe izolacje na wymagające wyzwania akustyczne i termiczne
ArmaSound Industrial Systems - wielowarstwowe izolacje na wymagające wyzwania akustyczne i termiczne

Wielowarstwowa konstrukcja to większa wydajność
Dedykowana dla przemysłu gama materiałów ArmaSound Industrial Systems czerpie z oferty produktów izolacyjnych Armacell zestawiając je ze sobą w sposób pozwalający na wykorzystanie ich najlepszych właściwości. W efekcie otrzymane rozwiązania spełniają nawet najwyższe wymagania sektora naftowo-gazowego, petrochemicznego czy energetycznego i mogą być stosowane w temperaturach dochodzących nawet do 650℃, a wzajemna współpraca kolejnych warstw pozwala na zapewnienie najwyższego poziomu ochrony przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów, wymiarów, czy wagi warstw izolacyjnych.

Reklama
oknonet.pl

Kluczowym elementem systemu Armaflex Industrial System AF są zaawansowane technologicznie izolacje ArmaFlex, które dzięki zamkniętokomórkowej strukturze materiału i jego niskiej przewodności cieplnej zapewniają doskonałą wydajność w zakresie ochrony termicznej. Dla produktów z linii AG podstawowym materiałem jest ArmaGel HT, z możliwością stosowania nawet w przypadku czynników o wyższej temperaturze, dodatkowo doskonale pochłaniający dźwięki. Warstwy podstawowe systemu izolacyjnego uzupełniane są w różnych zestawach także o dodatkowe warstwy takie jak ArmaSound RD240, który absorbuje dźwięki w całym zakresie częstotliwości, ArmaSound Barier E czyli winylową matę wygłuszającą o wysokiej gęstości i niewielkiej grubości zapobiegającą transmisji akustycznej, a także powłokę Arma-Chek R zapobiegającą uszkodzeniom mechanicznym oraz atmosferycznym warstw izolacyjnych. Dogłębne zrozumienie poszczególnych materiałów i dobór odpowiednich warstw umożliwia dostosowanie izolacji do indywidualnej specyfiki, warunków, w których znajduje się instalacja oraz potrzebnego stopnia ochrony akustycznej różnych systemów, także przemysku ciężkiego.

Niższe ryzyko, wyższa ochrona

ArmaSound Industrial Systems są testowane przez uznane i niezależne instytuty. Nie tylko spełniają wymagania i obowiązujące regulacje, ale w wielu wypadkach przewyższają wymagania norm takich jak ISO 15665 klasa A-C, klasa D zgodnie ze specyfikacją Shell DEP 31.46.00.31, norma NORSOK R-004 (M-004) klasa 6, 7 i 8 oraz ASTM E 1222.

Wzajemne współdziałanie kolejnych warstw zapewnia długotrwałą stabilność systemu i zabezpiecza także przed przenikaniem wilgoci do głębszych warstw. Wysoka elastyczność poszczególnych warstw gwarantuje też lepsze dopasowanie wokół złożonych części i brak pustych przestrzeni między izolacją a rurą, w których woda mogłaby się gromadzić. W połączeniu obydwie właściwości znacząco zmniejszają ryzyko wystąpienia korozji pod izolacją (CUI) i idącego za nią ryzyka awarii.

Zewnętrzna warstwa ochronna w systemach kwalifikowanych chroni delikatniejsze warstwy izolacyjne przed szkodliwym działaniem trudnych warunków pogodowych oraz promieniowaniem UV. Niemetalowa warstwa ochronna eliminuje też możliwość wystąpienia korozji galwanicznej.

Połączenie różnych materiałów wewnątrz systemów ArmaSound Industrial AF i AG pozwala na zmniejszenie łącznej wagi warstw izolacyjnych oraz ich grubości przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższych poziomów ochrony. Doskonały poziom redukcji hałasu przewyższający w każdej konfiguracji tradycyjne systemy na bazie wełny mineralnej może być z powodzeniem podstawą strategii redukcji hałasu. Mniejsze straty energetyczne to niższe koszty działalności, a razem z niższym poziomem generowanego hałasu także lepsze bezpieczniejsze warunki pracy i zmniejszenie negatywnego wpływu przemysłu na środowisko.

Źródło: armacell.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz