.
Reklama
https://h2poland.com.pl/
.

Design i Funkcjonalność serii Venkon

Nowe klimakonwektory firmy Kampmann są wyposażone w wydajną funkcję szybkiego chłodzenia i ogrzewania. Dzięki zoptymalizowanemu przepływowi powietrza i wody mają większy zakres wydajności w porównaniu z ich poprzednikiem.

Design i Funkcjonalność serii Venkon
Design i Funkcjonalność serii Venkon [Źródło: kampmann.pl]

Inteligentna technologia zastosowanych wentylatorów EC pozwala na ich dostosowaną do potrzeb i tym samym energooszczędną eksploatację nawet przy niskich wydajnościach przypływu powietrza w niskim zakresie prędkości obrotowych. Umożliwia to również dalszą redukcję emisji hałasu: Niemal nieodczuwalna głośność pracy urządzeń sprawia, że są one pod tym względem wiodącymi produktami na rynku – podkreśla producent.

Reklama
oknonet.pl

Kompleksową modyfikację uzupełnia nowy, czytelny i nowoczesny design, który jest dziełem współpracy techników i architektów. Dzięki temu kompletną obudowę można zdemontować za pomocą czterech śrub, co znacznie ułatwia prace konserwacyjne. W połączeniu z opcjonalnym filtrem ePM10>50% (M5) klimakonwektory spełniają wymogi higieniczne zgodne z VDI 6022. Prócz tego charakteryzują się one również prostym montażem i krótkim czasem dostawy.

Dla nowych klimakonwektorów serii Venkon dostępne są trzy siłowniki 24 V, 230 V lub 0‑10 V, a także kilka zestawów zaworów z zaworami 2‑ lub 3‑drogowymi oraz zaworami niezależnymi od zmian ciśnienia.

Do wyboru są cztery różne obudowy do montażu ściennego, sufitowego lub wolnostojącego montażu podłogowego z możliwością indywidualnego doboru kolorystyki. W przypadku filtrów można wybierać pomiędzy filtrem ePM10>50% (M5) lub filtrem ePM1>50% (F7).

Nowe modele Venkon są dostępne w czterech wielkościach, które obejmują zakres mocy chłodniczej od 0,79 do 11,26 kW (dla wody lodowej 7/12, tL = 27°C, 50% wilgotności względnej) i mocy cieplnej od 1,54 do 26,20 kW (dla wody grzewczej 75/65, tL = 20°). Aby osiągnąć to spektrum mocy, firma stworzyła analizy naukowe mające na celu optymalizację wymiennika ciepła i przepływu powietrza oraz przeprowadziła szereg badań, testów i symulacji we własnym laboratorium badawczo-rozwojowym.

venkon wylot powietrza i1140

Obecnie w standardzie dostępne są także różne kratki wylotu powietrza, które zapewniają maksymalny komfort, ponieważ powietrze przyjemnie przepływa wzdłuż sufitu i powoli wpada do pomieszczenia bez tworzenia się przeciągów.

W bliskiej przyszłości Kampmann planuje rozszerzenie oferty akcesoriów o designerskie wyloty powietrza, które pozwolą na całkowicie indywidualne ustawienie kierunku wydmuchu.

Źródło: kampmann.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz