Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

SolarEdge łączy siły z Vaillant w zakresie integracji pomp ciepła z ekosystemem SolarEdge Home

SolarEdge Technologies ogłosił, że nawiązał współpracę z europejskim producentem urządzeń grzewczych Vaillant w celu zintegrowania pomp ciepła Vaillant z ekosystemem SolarEdge Home. Firma przyjęła również protokół EEBUS jako silny dodatek do różnych stosów protokołów, które są już obsługiwane przez system operacyjny SolarEdge ONE.

SolarEdge łączy siły z Vaillant w zakresie integracji pomp ciepła z ekosystemem SolarEdge Home
SolarEdge łączy siły z Vaillant w zakresie integracji pomp ciepła z ekosystemem SolarEdge Home

Ekosystem SolarEdge Home integruje się z jednym z europejskich producentów pomp ciepła, aby jeszcze bardziej zoptymalizować zużycie energii i zapewnić większe możliwości właścicielom domów. Optymalizując i automatyzując zużycie energii słonecznej w domu, SolarEdge Home opiera decyzje dotyczące obciążenia i harmonogramu na generowanej przez właściciela domu energii fotowoltaicznej, wzorcach zużycia energii, stawkach za energię i osobistych preferencjach. Integrując pompę ciepła z ekosystemem, właściciele domów będą mogli jeszcze bardziej zoptymalizować zużycie energii, wykorzystując nadwyżkę PV lub przesuwając zużycie zgodnie z optymalnymi stawkami za energię . Integracja z Vaillant zapewni użytkownikom końcowym rozszerzone możliwości zdalnego monitorowania i kontrolowania temperatury w domu za pośrednictwem aplikacji mySolarEdge, a także możliwość zasilania pompy ciepła z nadwyżek PV.

 

Alfred Karlstetter, dyrektor generalny SolarEdge Europe: Inteligentne domy to przede wszystkim wygoda i łączność, ale kolejnym krokiem jest zbudowanie kompleksowego i zintegrowanego ekosystemu. Łącząc urządzenia domowe z wartością inteligentnej energii słonecznej poprzez integrację z Vaillant, jesteśmy liderem w zwiększaniu dostępności, intuicyjności i wygody inteligentnej energii słonecznej dla większej liczby osób.

Ogólna dostępność spodziewana jest w drugiej połowie 2023 roku.

Rosnący pakiet inteligentnych urządzeń energetycznych SolarEdge Home, który będzie obejmował pompę ciepła Vaillant, zostanie zaprezentowany na stoisku SolarEdge (hala B4, stoisko 110) na targach Intersolar Europe w dniach 14-16 czerwca.

Źródło: SolarEdge

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz