Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Polski projekt wyróżniony w międzynarodowym konkursie Panasonic

W ostatniej edycji swojego prestiżowego konkursu PRO Awards, Panasonic wyróżnił nowatorski projekt zrealizowany przez firmę ART-KLIMA dla MIRAI Clinic w Otwocku. Nagrody PRO Awards przyznawane są cyklicznie dla najbardziej innowacyjnych projektów instalacji HVAC+R wykorzystujących rozwiązania Panasonic.

Polski projekt wyróżniony w międzynarodowym konkursie Panasonic
Polski projekt wyróżniony w międzynarodowym konkursie Panasonic

Wyróżniona w konkursie instalacja została zrealizowana z wykorzystaniem nowoczesnej technologii mikrotrigeneracji. Projekt powstał, aby sprostać wysokim wymaganiom inwestora dokonującego adaptacji zabytkowego budynku na nowoczesną, specjalistyczną klinikę medyczną.

Wydajne, samowystarczalne oraz zrównoważone pod względem środowiskowym źródło energii elektrycznej, ciepła i chłodu zostało zaprojektowane w oparciu o rozwiązania oferowane przez firmę Panasonic. Zrealizowany projekt opiera się na współpracy gazowych pomp ciepła GHP z rozwiązaniem MCHP zapewniającym równoczesną produkcję energii elektrycznej i ciepła, a także adsorpcji, która umożliwia wykorzystanie nadwyżki ciepła odpadowego do produkcji dodatkowej ilości chłodu. Efektywność układu została dodatkowo zwiększona przez zastosowanie rozwiązania free coolingu w okresie zimowym.

Panasonic Mirai Clinic Otwock 2 002
https://www.youtube.com/watch?v=AhxWkErTUvE&t=39s

Instalacja pozwoliła na ograniczenie zużycia energii i zapewnienie pozytywnego efektu środowiskowego przy zachowaniu optymalnej stopy zwrotu z inwestycji (ROI). Mikrotrigeneracja cechuje się znacznie wyższą sprawnością niż duży układ trigeneracyjny. Jedną z głównych zalet całego układu jest bezpieczeństwo dostaw energii.

Więcej informacji na temat korzyści wynikających z realizacji w obiekcie kliniki ortopedyczno – chirurgicznej MIRAI Clinic w Otwocku

Źródło: panasonic.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz