Reklama
konferencjaeuropower.pl

Polak stworzył przydomową turbinę wiatrową

Pochodzący z Krosna Pan Paweł Kustroń wraz z córką Mileną wybudował przydomową turbinę wiatrową. Urządzenie ma dwa metry wysokości, jest ciche i pozyskuje energię elektryczną z wiatru. Rodzina startuje w pierwszym w Polsce wyzwaniu wynalazczym, w którym dotarła do półfinału, dzięki czemu ma szansę zaprezentować swój wynalazek w październiku na Stadionie Narodowym.

Polak stworzył przydomową turbinę wiatrową
Polak stworzył przydomową turbinę wiatrową [Źródło: fanpage]

Pan Paweł razem z córką Mileną stworzył drużynę o nazwie Wind Busters i przystąpił do budowy prototypu. Powstał on w Zakładzie Produkcyjnym w Krośnie, który należy do pana Stanisława.

Turbina typu wolnoobrotowego ma dwa metry wysokości, konfuzor zakończony ząbkami, przysłonę jak w aparacie i wirnik z łopatkami.

Każda z tych części pełni bardzo ważną funkcję. Dzięki nim turbina spełnia dwa główne założenia konkursu. Produkuje prąd przy niewielkich prędkościach wiatru, który później można odebrać oraz nie wytwarza hałasu jak ogromne turbiny tworzące farmy wiatrowe.

Dwie osoby, dwa różne obszary działalności, ale jeden wspólny cel – stworzenie przydomowej turbiny wiatrowej, która odmieni polską energetykę wiatrową!

Kompleksowość podejścia to to, co wyróżnia nas na tle innych pomysłów. Dzięki różnorodnemu zespołowi zadbaliśmy nie tylko o niesamowitą efektywność naszej turbiny, ale i o jej użyteczność dla przyszłych odbiorców oraz minimalizacje kosztów, aby była jak najlepiej dostępna i odpowiadała na szeroki problem ubóstwa energetycznego – twierdzą Wind Busters.

Wind Busters to świeże i nowatorskie spojrzenia na energię wiatrową, które ma przynieść nadzieję na lepsze, zieleńsze jutro

Już 15 października zaprezentujemy rozwiązanie, które łamie wszelkie streotypy! – podkreślają Wind Busters.

Źródło: fanpage krosno24.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz