Reklama
http://www.multitherma.com/

Panasonic zapewni ciepło nawet podczas mroźniej zimy

Rozwiązania Panasonic Heating & Cooling Solutions, dzięki zaangażowaniu firmy w zrównoważony rozwój, efektywność energetyczną, jakość powietrza w pomieszczeniach i najnowocześniejszą technologię, pomogą Ci przekształcić Twój dom w ciepłą i przytulną przestrzeń. W czasach, gdy świat coraz bardziej koncentruje się na ograniczaniu emisji dwutlenku węgla i odchodzeniu od paliw kopalnych, nowe generacje pomp ciepła Panasonic stanowią zrównoważoną alternatywą dla tradycyjnych kotłów gazowych, zapewniając nie tylko ciepło, ale także drogę do czystszej i bardziej świadomej ekologicznie przyszłości.

Panasonic zapewni ciepło nawet podczas mroźniej zimy
Panasonic zapewni ciepło nawet podczas mroźniej zimy

Zrównoważony rozwój

Stworzona przez Panasonic inicjatywa Green Impact ma na celu zmniejszenie emisji CO₂ we własnym łańcuchu wartości i przyczynienie się do neutralności węglowej społeczeństwa. W tym roku firma ogłosiła, że produkcja wszystkich jej pomp ciepła z serii Aquarea L, które są najnowocześniejszymi rozwiązaniami pod względem technologii i jednolitej konstrukcji oraz wykorzystują naturalny czynnik chłodniczy R290, odbywa się teraz w całości w Europie. To posunięcie wzmacnia zrównoważone podejście firmy Panasonic do produkcji, zmniejszając ślad węglowy poprzez lokalną produkcję na potrzeby miejscowej konsumpcji.

Pompy ciepła to przyszłość ogrzewania i chłodzenia

Przejście na pompy ciepła stanowi znaczący krok rozwoju w technologii ogrzewania i chłodzenia, który zapewnia liczne korzyści zarówno dla konsumentów, jak i środowiska. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, opierających się na spalaniu paliw kopalnych, pompy ciepła pobierają ciepło na przykład z otaczającego powietrza tak, jak w przypadku serii Aquarea firmy Panasonic, zapewniając bardziej energooszczędne rozwiązanie. Pozwala to nie tylko zmniejszyć zużycie energii, ale także obniżyć rachunki za media, co przekłada się na znaczne oszczędności dla właścicieli domów. Ponadto pompy ciepła wytwarzają znacznie mniej gazów cieplarnianych, przyczyniając się do czystszej i bardziej zrównoważonej przyszłości.

Seria Aquarea to zrównoważone rozwiązania dla prawie każdej wielkości nieruchomości z bardzo szeroką gamą jednostek do wyboru. Pompy ciepła zapewniają ogrzewanie grzejników, ogrzewanie podłogowe i inne urządzenia wewnętrzne, a także ciepłą wodę użytkową z odnawialnego źródła energii. Zapewniają wyjątkową wydajność, nawet w ekstremalnych temperaturach zewnętrznych.

Najnowsze pompy ciepła Aquarea serii L wykorzystują najnowocześniejszą technologię i bardzo dobrze sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach zewnętrznych. Seria L zapewnia maksymalną temperaturę wody na wylocie wynoszącą 75°C nawet przy temperaturach zewnętrznych sięgających -10°C. Dzięki temu idealnie nadaje się do modernizacji i renowacji wymagających wysokich temperatur wody dla grzejników, a dzięki wysokiej wydajności i efektywności energetycznej jest również dobrym rozwiązaniem dla nowych instalacji. Seria L wykorzystuje również naturalny czynnik chłodniczy R290 z niskim GWP wynoszącym 3, co oznacza, że ma on mniejszy wpływ na środowisko. Połączenie hydrauliczne pozwala na bezpieczniejszą i bardziej zrównoważoną pracę, oferując jednocześnie niezrównaną wydajność i niezawodność. Te wielokrotnie nagradzane pompy ciepła zostały wyróżnione w konkursach Red Dot, Good Design Awards i iF Awards dzięki swojej funkcjonalności i wyjątkowemu wzornictwu. Panasonic wykorzystuje również naturalny czynnik chłodniczy R290 w wielu innych swoich rozwiązaniach, na przykład w serii ECOi AQUA-G BLUE.

Komfortowe środowisko w domu

Podczas sezonu zimowego spędzamy dużo czasu w naszych domach. Z tego względu celem Panasonic jest zapewnienie klientom całodobowej ochrony przed zanieczyszczonym powietrzem, dzięki innowacyjnej technologii nanoe™ X, która jest standardowym wyposażeniem wielu urządzeń firmy. nanoe™ X wykorzystuje rodniki hydroksylowe, które występują licznie w przyrodzie i mają zdolność hamowania pięciu rodzajów zanieczyszczeń, w tym niektórych wirusów, bakterii, a także zapachów, w celu czyszczenia i deodoryzacji powierzchni twardych, jak i tapicerowanych. Generator nanoe™ X Mark 3 firmy Panasonic to najnowsza generacja innowacyjnej technologii, zapewniająca jeszcze wyższy poziom wydajności. Można go znaleźć w wielu urządzeniach, takich jaka klimatyzator Etherea ZKE czy w rozwiązaniach komercyjnych, takich jak jednostki kasetonowe MU2 90×90 i adaptacyjne jednostki kanałowe MF3.

Stylowe rozwiązania

Zima to również okres aranżowania ciepłej i przyjaznej atmosfery w domu. Panasonic rozumie, jak ważne jest, aby system ogrzewania idealnie komponował się z wystrojem wnętrza domu, więc podstawą filozofii projektowania firmy jest łączenie eleganckiego i nowoczesnego wyglądu z wyjątkową funkcjonalnością. Te rozwiązania grzewcze nie tylko zapewniają ciepło, ale także stanowią elegancki element domu.

Inteligentna technologia

W dzisiejszym świecie ważne jest posiadanie wydajnej i intuicyjnej usługi do zdalnego sterowania ogrzewaniem i ciepłą wodą w domu. Panasonic oferuje aplikację Comfort Cloud dla swoich rozwiązań z zakresu ogrzewania i chłodzenia. Ta inteligentna technologia pozwala użytkownikom zarządzać wszystkimi funkcjami systemów, takimi jak technologia nanoe™ X, kierunek i prędkość przepływu powietrza, temperatura itp. Ogrzewanie oraz chłodzenie każdego pomieszczenia mogą być zarządzane indywidualnie, co czyni tę technologię idealną do każdego domu. System jest sterowany za pomocą smartfona lub urządzenia sterującego głosem i może być używany zdalnie z dowolnego miejsca.

Więcej informacji na temat rozwiązań grzewczo-chłodniczych Panasonic można znaleźć na stronie internetowej producenta

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz