Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Ogniwa perowskitowe Saule Technologies z wydajnością 25,5%

Niemiecki instytut Fraunhofer ISE potwierdził wysoką sprawność ogniwa fotowoltaicznego wykonanego z perowskitu, który jest w stanie pracować z wydajnością 25,5% w warunkach pracy dla zastosowań IoT. Sprawność zbadano przy sztucznym świetle, co otwiera nowe możliwości, jeśli chodzi o zastosowanie technologii rozwijanych w Saule Technologies.

Ogniwa perowskitowe Saule Technologies z wydajnością 25,5%
Ogniwa perowskitowe Saule Technologies z wydajnością 25,5% [Źródło: sauletech.com]

Fraunhofer ISE jest niezależną instytucją badawczą o niekwestionowanym autorytecie w zakresie badań technologii ogniw i paneli fotowoltaicznych. Wyniki raportu otwierają nowe możliwości biznesowe dla firmy Saule Technologies.[czytaj także]

Jest to ważny kamień milowy dla wiodącej na świecie firmy w dziedzinie przełomowej technologii fotowoltaicznej perowskitu. Pomiary przeprowadzono przy oświetleniu 1000 luksów za pomocą zimnej białej diody LED, która reprezentuje rzeczywiste środowisko pierwszego komercyjnego zastosowania tych urządzeń.

Badania wykazują, że elastyczne perowskitowe urządzenia fotowoltaiczne produkowane przez firmę Saule bardzo dobrze nadają się do zasilania urządzeń elektronicznych w warunkach wewnętrznych o niskim natężeniu światła, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem dla różnych zastosowań Internetu Rzeczy (IoT). Co bardzo ważne, ta futurystyczna technologia jest łatwo dostępna do wdrożenia na rynku, a Saule Technologies, jako pierwsza firma na świecie, zdołała przenieść proces produkcji ogniw z etapu R&D na pełnowymiarową linię produkcyjną.

Nasza pierwsza fabryka już drukuje urządzenia perowskitowe odpowiednie dla sektora IoT. Teraz, gdy pomyślnie weszliśmy w fazę komercjalizacji, zamierzamy zwiększyć skalę naszego biznesu. Nadszedł czas na budowę nowych fabryk na całym świecie, o znacznie wyższych zdolnościach produkcyjnych, ponieważ popyt szybko rośnie. Rynek IoT będzie wart 1,1 biliona dolarów w 2025 roku i jesteśmy na to gotowi – powiedziała dr Olga Malinkiewicz, współzałożycielka i CTO w Saule Technologies .

Potencjał technologii fotowoltaicznej perowskitu wykracza daleko poza rynek IoT, a pierwsze komercyjne wykorzystanie pomoże dojrzeć technologię w celu osiągnięcia pełnego potencjału skali, z szerokim zakresem zastosowań.

Ogniwa Saule Technologies to także doskonałe źródła energii dla BIPV, BAPV, e-mobility i wielu innych sektorów biznesu.

Źródło: sauletech.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz