Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Farmy Fotowoltaiczne Szprotawa wygrały aukcje OZE

Nowa słoneczna inwestycja Polenergii wygrała aukcję zwykłą na sprzedaż energii elektrycznej z Odnawialnych Źródeł Energii dla wytwórców energii elektrycznej w instalacjach o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej większej niż 1 MW. Cztery projekty Farm Fotowoltaicznych Szprotawa otrzymają 15-letnie wsparcie części wolumenu produkcji co oznacza, że Grupa ma szansę zwiększyć moc rozwijanych projektów OZE o dodatkowe 47 MWp. W ciągu najbliższych dwóch latach zainstalowane słoneczne moce Polenergii wzrosną czterokrotnie z obecnych 37 MWp do 150 MWp.

Farmy Fotowoltaiczne Szprotawa wygrały aukcje OZE
  • 47 MWp łączna moc czterech instalacji FF Szprotawa, które wygrały grudniową aukcję;
  • 51 GWh przewidywana roczna produkcja energii elektrycznej FF Szprotawa;
  • 25 tyś. liczba gospodarstw domowych potencjalnie zasilanych w ciągu roku zieloną energią z FF Szprotawa;
  • 7 lądowych inwestycji OZE Grupy Polenergia w fazie budowy i rozwoju;

Projekt Farm Fotowoltaicznych Szprotawa zlokalizowany będzie w województwie lubuskim. Składać się będzie z czterech instalacji o łącznej mocy około 47 MWp. Szacowana roczna produkcja wyniesie 51 GWh, co odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną ponad 25 tysięcy gospodarstw domowych. Realizacja projektu pozwoli uniknąć emisji zanieczyszczeń na poziomie wynoszącym nawet 49 tys. ton CO2.

Reklama
oknonet.pl

Po podjęciu ostatecznej decyzji inwestycyjnej, rozpoczęcie budowy projektu, który wygrał grudniową aukcję, może nastąpić w trzecim kwartale 2023 roku. Budowa potrwa do końca 2024 roku. Ustawa OZE jasno określa, że projekty fotowoltaiczne, które wygrają aukcję, są zobligowane do sprzedaży energii w ramach systemu aukcyjnego tj. po uzyskania koncesji, w terminie 24 miesięcy od dnia zamknięcia sesji aukcji. Ponadto uzyskanie wsparcia w ramach systemu aukcyjnego nie wpływa na możliwość sprzedaży energii do wybranego odbiorcy. Dlatego w ramach aukcji Polenergia zabezpieczyła wolumen odpowiadający około 32 proc. generacji energii elektrycznej z nowej inwestycji. Cena zagwarantowana 15-letnią umową mieści się w przedziale od 236,77 PLN/MWh do 320 PLN/MWh.

Źródło: polenergia.pl

Polenergia Fotowoltaika
Plac Ireneusza Gugulskiego 1
02-661 Warszawa
Tel. 799-399-888
www.polenergia.pl
[email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz