Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

LG zaprezentuje na targach MCE 2024 w Mediolanie nowy klimatyzator z serii DUALCOOL

Firma LG Electronics zaprezentuje nowy, wydajny klimatyzator pokojowy DUALCOOL™ Premium Soft Air na targach Mostra Convegno Expocomfort 2024 – jednych z największych targów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) w Europie, które odbędą się w dniach 12-15 marca w Mediolanie. Nowy LG DUALCOOL zapewnia komfortowe warunki w pomieszczeniach przez cały rok, wykorzystując najnowsze technologie klimatyzacji, w tym funkcję Soft Air™.

LG zaprezentuje na targach MCE 2024 w Mediolanie nowy klimatyzator z serii DUALCOOL
LG zaprezentuje na targach MCE 2024 w Mediolanie nowy klimatyzator z serii DUALCOOL

Dzięki eleganckiemu wzornictwu i matowemu wykończeniu, klimatyzator LG DUALCOOL będzie stylowym dodatkiem każdego wnętrza. Nowy, zaawansowany technologicznie model ma podwójny nawiew, dzięki czemu szybko i optymalnie reguluje temperaturę. Łagodny, pośredni przepływ powietrza sprawia, że użytkownicy nie odczuwają intensywnego chłodu. Innowacyjny klimatyzator LG wyposażony jest w wydajną i trwałą sprężarkę Dual Inverter Heat Pump Compressor™, która działa niezawodnie o każdej porze roku. Ocena efektywności energetycznej UE tego klimatyzatora wynosi A+++1.

Komfortowy przepływ powietrza

Funkcja Soft Air, stworzona w odpowiedzi na sugestie konsumentów, pozwala użytkownikom cieszyć się chłodzeniem i łagodnym, pośrednim nawiewem dopasowanym do ich preferencji. Po jej włączeniu dolna łopatka DUAL Vane zamyka się, a powietrze jest wydmuchiwane tylko przez wylot skierowany do przodu. Strumień powietrza nie jest kierowany bezpośrednio na siedzące lub stojące osoby, tylko przepływa od sufitu w dół.

Dzięki innowacyjnemu systemowi podwójnej łopatki DUAL Vane™, klimatyzator LG DUALCOOL wydmuchuje ciepłe lub chłodne powietrze w różnych kierunkach, zapewniając szybką i skuteczną regulację temperatury. Dwie niezależne łopatki zwiększają zasięg przepływu powietrza aż do 22 metrów, co stanowi wzrost o 22% (w porównaniu z poprzednimi modelami). Jego wydajność przewyższa też rozwiązania z pojedynczymi łopatkami nawet o 23% w zakresie chłodzenia i 6% w zakresie ogrzewania2. Nowy klimatyzator został zaprojektowany z myślą o komforcie użytkowania: dzięki efektywnej metodzie nawiewu podczas chłodzenia kieruje powietrze w górę i na zewnątrz, na wysokość powyżej głowy, a podczas ogrzewania wysyła strumień powietrza w dół, w kierunku podłogi.

Najnowszy model LG DUALCOOL wykorzystuje również opracowany przez firmę czujnik Human Detection Sensor™. Wykrywa on odległość między klimatyzatorem a osobami przebywającymi w pomieszczeniu i odpowiednio zmienia tryb przepływu powietrza (na bezpośredni lub pośredni). Użytkownicy mogą dostosować ustawienia czujnika w taki sposób, aby w zależności od ich odległości od jednostki wewnętrznej, klimatyzator generował bezpośredni, pośredni lub silny nawiew.

Proaktywne oszczędzanie energii

Ponieważ ceny energii w UE stale rosną, klienci w całej Europie, szukając nowych rozwiązań HVAC do domu, stawiają na efektywność. Klimatyzator LG DUALCOOL został wyposażony w technologię Dual Inverter Heat Pump Compressor, a także w funkcję inteligentnego zarządzania energią, co obniża koszty eksploatacji urządzenia w gospodarstwie domowym. Nowy model osiąga ocenę A+++ w europejskiej klasyfikacji produktów związanych z energią (ErP) i zapewnia wysoką efektywność energetyczną przez cały rok. Jego sezonowy współczynnik efektywności w trybie chłodzenia (SEER) wynosi 9,5, a sezonowy współczynnik wydajności w trybie ogrzewania (SCOP) 5,11.

Użytkownicy LG DUALCOOL mogą oszczędzać energię, ustawiając jej docelowe zużycie za pomocą funkcji kW Manager™. Aplikacja ThinQ™ umożliwia monitorowanie zużycia energii w czasie rzeczywistym i może ostrzegać użytkownika o przekroczeniu ustalonego celu. Dzięki regularnemu monitorowaniu i analizowaniu danych eksploatacyjnych, kW Manager jest w stanie określić najbardziej energooszczędny zakres działania dla różnych scenariuszy.

Zastosowany w klimatyzatorach DUALCOOL czujnik wykrywający obecność ludzi oferuje kolejny sposób na zmniejszenie kosztów – automatycznie przełącza klimatyzator w tryb oszczędzania energii, gdy w pomieszczeniu nikogo nie ma. Natomiast funkcja wykrywania otwartego okna aktywuje tryb oszczędzania, gdy temperatura w pomieszczeniu nagle wzrośnie lub spadnie, co zapobiega marnowaniu energii.

Łatwa i wygodna konserwacja klimatyzatora

Wygodna funkcja Auto Cleaning™ automatycznie osusza wnętrze klimatyzatora DUALCOOL, co zwiększa higienę i zapobiega rozwojowi pleśni. Ponadto nowa funkcja Freeze Cleaning™ zamraża i rozmraża wymiennik ciepła, aby skutecznie usunąć bakterie, kurz i zanieczyszczenia powodujące nieprzyjemny zapach. Pomaga to utrzymać czystość wewnątrz klimatyzatora w chłodniejszych miesiącach roku3.

Nasz najnowszy klimatyzator pokojowy LG DUALCOOL został zaprojektowany tak, by zapewniać optymalny komfort w pomieszczeniach o każdej porze roku. LG dąży do ustanawiania nowych standardów w zakresie klimatyzacji domowej i zamierza stale wprowadzać wysokowydajne i przyjazne dla środowiska innowacje w zakresie ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji – James Lee, szef działu Air Solution w LG Electronics Home Appliance & Air Solution Company.

Osoby odwiedzające targi MCE 2024 w dniach 12–15 marca będą mogły zapoznać się ze wszystkimi najnowszymi rozwiązaniami HVAC firmy LG, w tym także z nowym systemem LG DUALCOOL, na stoisku firmy (nr U28/Z16, hala 5, Fiera Milano). Nowy model LG DUALCOOL trafi na rynek polski w marcu. Będzie dostępny także w innych krajach UE.

LG

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz