Reklama
bosch-homecomfort

Hewalex niezmiennie w TOP10 europejskich producentów płaskich kolektorów słonecznych

Hewalex po raz kolejny został odnotowany w prestiżowym rankingu światowych producentów płaskich kolektorów słonecznych tworzonym przez agencję badawczą SOLRICO. W najnowszej edycji Hewalex zajął 8 miejsce wśród państw europejskich. Warto zaznaczyć, że jest to jedyna firma z Polski, która została ujęta w zestawieniu.

Hewalex niezmiennie w TOP10
Hewalex niezmiennie w TOP10 [Źródło: hewalex.pl]

Jak podkreślają eksperci wybuch pandemii COVID-19 miał duży wpływ na rynek w 2020 roku i spowodował zmniejszenie sprzedaży większości największych producentów kolektorów płaskich spoza Chin. Skutki pandemii odczuł również rynek polski, który skurczył się w badanym okresie o 44%, na co wpłynęła nie tylko sytuacja epidemiologiczna, ale również brak zachęt dla właścicieli domów i mniejsza liczba dotacji gminnych niż w latach poprzednich.

W tym kontekście sukcesem jest zajęcie przez Hewalex 19 pozycji na świecie wśród producentów należących w większości do globalnych marek wytwarzających produkty na potrzeby wielu swoich przedstawicielstw krajowych, bądź też dla innych marek OEM. Jednocześnie biorąc pod uwagę firmy mające siedzibę w Europie i posiadające większościowy kapitał europejski, można tu już mówić o 8 pozycji w rankingu.

Warto przypomnieć, że firma od początku swojego istnienia jest związana z rynkiem OZE, a w szczególności kolektorów płaskich, od których na początku lat 90-tych rozpoczął się jej dynamiczny rozwój. Wyjątkowa dbałość o jakość i sprawność produktów, sprawiły, że Hewalex z od lat zajmuje liczącą się pozycję na globalnym rynku producentów i dostawców systemów OZE.

Źródło: hewalex.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz