Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Jak skutecznie ocieplić garaż?

Nieszczelny garaż, który wbudowany jest w bryłę domu, może być przyczyną dużych strat ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych. Dzięki zastosowaniu poliuretanowej pianki natryskowej błyskawicznie wykonamy efektywną warstwę izolacji wewnątrz garażu i podniesiemy komfort termiczny w całym budynku.

Jak skutecznie ocieplić garaż?
Jak skutecznie ocieplić garaż? [Źródło: soudal.pl]

Izolacja garażu w bryle domu nie tylko wpłynie korzystnie na wygodę jego użytkowania w sezonie zimowym. W ten sposób zabezpieczymy również samochód, rower czy inne pojazdy przed szkodliwym działaniem mrozu, a co najważniejsze – diametralnie ograniczymy straty ciepła w części mieszkalnej budynku. Aby inwestycja była maksymalnie opłacalna, warstwę izolacji warto wykonać z materiału izolacyjnego w postaci otwartokomórkowej pianki natryskowej, np. Soudafoam SPF firmy Soudal, stanowiącej nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego styropianu czy wełny mineralnej.

Pianka Soudafoam SPF otwartokomórkowa przeznaczona jest do zastosowań wewnętrznych. Podczas aplikacji wielokrotnie zwiększa swoją objętość i dokładnie wypełnia ocieplaną przestrzeń, tworząc jednolitą powłokę. Metoda ta gwarantuje całkowitą szczelność warstwy izolacji i praktycznie eliminuje ryzyko powstania mostków termicznych. W strukturze pianki przeważają komórki otwarte, co oznacza, że materiał ten jest całkowicie paroprzepuszczalny. Innymi słowy, na powierzchni pianki nie skrapla się para wodna krążąca w powietrzu i nie powstaje pleśń. Ponadto pianka ta jest bardzo lekka i nie obciąża ocieplanej konstrukcji.

Soudafoam SPF otwartokomórkowa charakteryzuje się optymalną przyczepnością do takich materiałów, jak cegła, beton, drewno, blacha oraz płyty OSB. Za jej pomocą skutecznie ocieplimy nie tylko garaż, ale również dachy i poddasza, a na realizację prac w zupełności wystarczy zaledwie jeden dzień. Dodatkowymi atutami pianki izolacyjnej Soudafoam SPF otwartokomórkowej marki Soudal są nietoksyczność oraz bardzo dobry parametr izolacyjności akustycznej. Co istotne, ma ona dożywotnią gwarancję, przy czym przeznaczona jest do stosowania wyłącznie przez certyfikowanych wykonawców.

Źródło: soudal.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz