Reklama
bosch-homecomfort

Gwiazdy sportu w kampanii Razem dla Czystego Powietrza

Najnowszy raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) „Zmiany klimatu 2021: podstawy fizyczne” pokazuje wyraźnie, że zbliżamy się do nieuchronnej katastrofy. Jak mówią eksperci, jeszcze bardziej niż poprzednie podkreśla on wpływ działalności człowieka na ocieplenie klimatu. Znane osoby coraz częściej angażują się w kampanie społeczne, zachęcające do przejścia na ekologiczne źródła ciepł

Gwiazdy sportu w kampanii Razem dla Czystego Powietrza
Gwiazdy sportu w kampanii Razem dla Czystego Powietrza [Źródło: immergas.pl]

Istotna jest zatem rola edukacji społeczeństwa w zakresie powagi sytuacji i możliwości działań, jakie może podjąć każdy z nas. Immergas, producent pomp ciepła i kotłów gazowych w Polsce, postanowił rozpocząć kampanię Razem dla Czystego Powietrza, w którą angażuje znanych ludzi z różnych środowisk. Bohaterem pierwszej części kampanii jest Maciej Janowski, kapitan ekstraligowej drużyny żużlowej. Akcję wspiera również himalaista Adam Bielecki.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest zachęcanie do wspólnego działania. To skala podejmowanych działań jest w stanie uczynić faktyczną różnicę. W ramach kampanii utworzyliśmy stronę razemdlaczystegopowietrza.pl, na której znane osoby opowiadają o problemie smogu. Portal skupia też różnorodne statystyki dotyczące jakości powietrza w naszym kraju. Pokazujemy skalę problemu, ale proponujemy również rozwiązanie, wskazując na dofinansowania ekologicznych instalacji grzewczych – tłumaczy Magdalena Oskiera, Dyrektor marketingu Immergas Polska.

Czas na ekologiczne źródła ciepła

Bazowanie na rzetelnych statystykach, badaniach i raportach jest dziś kluczowe, aby faktycznie uświadomić sobie problem kryzysu klimatycznego. Pozwoli to podejmować racjonalne decyzje zakupowe, świadomie wybierać środki transportu czy zdecydować się na wymianę pieca węglowego na ekologiczną pompę ciepła. Nowoczesne technologie są bowiem nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, lecz również dla portfela. Co więcej, wciąż można korzystać z ulg i dofinansowań na ten cel.

Co więcej, stworzyliśmy również drugą stronę, wiemjakbyceko.pl. Wiemy, że o ekologicznych rozwiązaniach dla domu mówi się ostatnio dużo, a natłok informacji może być dla niektórych utrudnieniem. Chcemy zatem stworzyć swoisty przewodnik dla tych, którzy poszukują propozycji skrojonej na miarę ich potrzeb. Poprzez naszą kampanię pragniemy zachęcać ludzi do pozytywnych zmian, aby zjednoczyć się do walki o lepsze powietrze – podsumowuje Magdalena Oskiera.

Nowa odsłona kampanii #razemdlaczystegopowietrza, ma na celu zwrócenie uwagi na problem smogu i zanieczyszczonego powietrza w Polsce oraz podsuwa rozwiązania, jak można temu przeciwdziałać. Poprzez kampanię Immergas chce zachęcać ludzi do pozytywnych zmian, i do walki o lepsze powietrze. Kampania wpisuje się w strategię odpowiedzialnego biznesu Immergas, mającej na celu upowszechnianie proekologicznych postaw i zachowań.

Źródło: immergas.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz