Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Grupy FAMUR – krok w stronę zielonej transformacji

Grupa FAMUR działając wspólnie z Projekt Solartechnik, zawarła w dniu 02.08.2021 r. umowę z Energa – Obrót SA na sprzedaż energii elektrycznej wartości ok. 143 mln złotych.

Grupy FAMUR - krok w stronę zielonej transformacji
Grupy FAMUR - krok w stronę zielonej transformacji [Źródło: famur.com]

Jest to ważny krok niedawno utworzonego przez FAMUR holdingu rozwijającego się w kierunku zielonej transformacji.

Reklama
oknonet.pl

Łączna szacunkowa wartość kontraktu w terminie jego obowiązywania, tj. do 31 grudnia 2024, wyniesie ok. 143 mln złotych. Jednocześnie Grupa konsekwentnie wzmacnia swoją ekspozycję w segmencie PV, m.in. wygrywając kolejne ponad 100 MW projektów w czerwcowej aukcji URE.

Podjęcie współpracy z Energą – Obrót SA w zakresie sprzedaży energii elektrycznej jest naszym pierwszym, komercyjnym efektem wdrażanych z sukcesem zmian oraz działań w nowych dla Grupy FAMUR obszarach biznesowych. Dynamicznie rozwijający się sektor elektrowni solarnych, a w szczególności oferta dla biznesu, umożliwia nam realizację wyznaczonych, strategicznych założeń, ale również efektywną dywersyfikację naszych działań w obszarze zielonej energii. Bogate doświadczenie oraz know-how Famuru wraz z kompetencjami Projekt Solartechnik pozwalają nam z optymizmem spojrzeć w przyszłość transformacji, która obecnie się dokonuje – mówi Mirosław Bendzera, prezes zarządu FAMUR SA.

Założeniem nowego kierunku rozwoju Grupy FAMUR jest osiągnięcie do 2024 roku minimum 70 proc. przychodów pochodzących z obszaru pozawęglowego – w tym energetyki odnawialnej, transportu i logistyki oraz z szans i korzyści wynikających z globalnego przechodzenia do niskoemisyjnych gospodarek.

Pierwszym krokiem w realizacji tych postanowień była konsolidacja potencjału trzech firm: Grupy FAMUR, TDJ oraz Projekt Solartechnik.

Dzięki współpracy Projekt Solartechnik, Grupy FAMUR i TDJ, jesteśmy w stanie na szerszą niż dotąd skalę realizować nasze cele biznesowe, czego wyrazem jest umowa zawarta ze spółką Energa-Obrót. Skuteczność wspólnych działań potwierdza również wygranie kolejnych ponad 100 MW projektów PV w czerwcowej aukcji URE. Ma to dla nas szczególne znaczenie w dążeniu do osiągnięcia pozycji lidera w obszarze PV dla biznesu nie tylko w Polsce, ale również w Europie – dodaje Maciej Marcjanik, prezes zarządu spółki Projekt Solartechnik.

W wyniku konsolidacji Grupa FAMUR uzyskała ponad 1GW mocy projektów PV w portfelu. Obejmuje on około 130 MW projektów z wygraną aukcją 2019 i 2020, które aktualnie znajdują się w trakcie budowy z przewidywaną realizacją do końca 2021 r. oraz ponad 100 MW z wygraną aukcją w 2021, jak również ponad 750 MW projektów w trakcie rozwoju.

Źródło: famur.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz