Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Energa Obrót kupi energię ze 136 farm fotowoltaicznych

Energa Obrót, spółka zależna Energii z Grupy ORLEN zakupi energię ze 136 farm fotowoltaicznych o mocy ok. 1 MW każda. Mają one wytwarzać rocznie około 150 GWh energii elektrycznej.

Energa Obrót kupi energię ze 136 farm fotowoltaicznych
Energa Obrót kupi energię ze 136 farm fotowoltaicznych [Źródło: energa.pl]

Umowa zawarta między Energą Obrót a grupą Famur, która ma obowiązywać do końca 2024 roku, zawarta została na elastycznych, dopasowanych do klienta warunkach, ponieważ część tych aktywów dopiero powstanie – w bieżącym i przyszłym roku. Roczny wolumen energii, którą Energa Obrót odkupi od Grupy Famur szacowany jest na ok. 150 GWh. Spółka przeznaczy go m.in. na rozwój oferty dla klientów biznesowych zainteresowanych zasilaniem swojej działalności energią elektryczną, która pochodzi z OZE.

Aktualnie w swoim portfelu Energa Obrót posiada umowy na zakup energii z odnawialnych źródeł o łącznej mocy ok. 2,5 GW, mogących dostarczyć rocznie ok. 4,5 TWh energii. W 2018 roku klienci Energi Obrotu zużyli blisko 80 GWh energii z OZE potwierdzonej gwarancjami pochodzenia, podczas gdy w roku 2020 było to już ok. 354 GWh. Wśród kontrahentów, którzy skorzystali z zielonej, certyfikowanej energii, są m.in. duże zakłady produkcyjne i sklepy wielkopowierzchniowe.

Poszerzając portfolio właścicieli odnawialnych źródeł energii, od których dokonuje zakupu energii, Energa Obrót nie tylko realizuje cele swojej strategii biznesowej, nastawionej na systematyczne poszerzanie i dywersyfikację działalności na coraz bardziej konkurencyjnym rynku obrotu energią. Działania te wpisują się też w ideały i zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym promocji zrównoważonego rozwoju oraz zeroemisyjnej energetyki.

Grupa Famur również idzie z duchem obecnej transformacji energetycznej – firma, która dotychczas zajmowała się produkcją sprzętu dla sektora wydobywczego, w ostatnim czasie ogłosiła nowe kierunki strategiczne w ramach których utworzyła holding rozwijający się w kierunku zielonej transformacji. [przeczytaj]

Źródło:energa.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz