Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Panele grzejne na podczerwień, wydajne, funkcjonalne i … ekonomiczne!

Wydajność i funkcjonalność, to główne atuty nowoczesnej technologii dotyczącej ogrzewania pomieszczeń, jaką dają panele grzejne. Popularność zyskują także dzięki estetyce wykonania i szerokiej gamie wzorów, czy też kolorów. Także czas wzrastających kosztów popularnych dotychczas paliw służących do ogrzewania budynków, jakimi są węgiel, drewno, czy gaz mobilizuje nas do poszukiwania tańszej alternatywy. W tym momencie stajemy przed możliwością rozważenia wyposażenia swojego domu w płyty grzejne na podczerwień, które skutecznie zastąpią, bądź dopełnią dotychczasowe źródła energii cieplnej. Jedyną rzeczą, jaką należy przeanalizować, to dobór mocy urządzeń do powierzchni pomieszczenia, jakie zamierzamy ogrzewać.

Panele grzejne na podczerwień, wydajne, funkcjonalne i … ekonomiczne!
Panele grzejne na podczerwień, wydajne, funkcjonalne i … ekonomiczne!

Na panele grzejne najczęściej decydują się właściciele całorocznych domów jednorodzinnych, jak również sezonowych. W tym drugim przypadku chodzi o utrzymanie komfortu cieplnego podczas chłodnych wieczorów i poranków poza ścisłym sezonem letnim. Produkty te występują również w wersji designerskiej z różnymi motywami po stronie wierzchniej, co stanowi element dekoracyjny wyposażonego w nie pomieszczenia. Występuje również ich wersja łazienkowa. Taki wariant zaczyna być spotykany, jako wyposażenie przestrzeni biurowych, czy hotelowych.

Sposób działania paneli grzejnych w technologii podczerwieni

Będąc dystrybutorem technologii grzewczej, jaką jest podczerwień, chcielibyśmy jeszcze przedstawić krótką charakterystykę sposobu ich działania. Otóż promieniowanie podczerwone, będące źródłem emitowania energii cieplnej wywodzi się z medycyny, gdzie ma zastosowanie w dziedzinie dermatologii oraz reumatologii. Skoro tak, to możemy być pewni, że jest ono naturalne i w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka.

Panel grzejny na podczerwień działa w ten sam sposób, co słońce. Wytwarza fale, jakie po zetknięciu z dowolną powierzchnią ją ocieplają. Jednocześnie ciepło z tych powierzchni jest dalej przekazywane do otoczenia we wnętrzu pomieszczenia. W ten sposób ten typ ogrzewania zapewnia równomierny rozkład temperatury i daje oczekiwany komfort cieplny.

Korzyści z użytkowania paneli grzejnych

Wszystkie atuty paneli grzejnych na podczerwień sprowadzają się do zwiększenia komfortu cieplnego i wizualnego pomieszczeń w nie wyposażonych oraz korzyści ekonomicznych wynikających z ich energooszczędności. Wymieńmy choćby kilka najważniejszych atutów:

  • Urządzenia w pełni programowalne i bezobsługowe /pilot, aplikacja/
  • Nie powodują cyrkulacji kurzu w pomieszczeniach /przyjazne alergikom/
  • Nie wysuszają powietrza i mają korzystny wpływ na układ immunologiczny osób przebywających w pomieszczeniach, które są w nie wyposażone
  • Ekologiczne źródło ciepła nie generujące SMOG-u, a energię elektryczną mogące czerpać z instalacji fotowoltaicznych /wykorzystanie nadwyżki energii/
  • Niskie zużycie energii elektrycznej /szybko nagrzewają pomieszczenia/
  • Niska cena zakupu i prostota montażu

Na decyzję o zakupie paneli grzejnych na podczerwień /pozytywną/ niebagatelny wpływ powinny mieć niskie koszty inwestycyjne. Koronnym argumentem przemawiającym ZA wydaniem środków na zakup tego produktu jest fakt, iż można go realizować etapowo w miarę posiadanego budżetu. Mamy tutaj na myśli możliwość sukcesywnego wyposażania kolejnych pomieszczeń w ten system grzewczy, nie angażując w ten sposób znaczącego budżetu.

Bardzo istotnym jest również fakt, minimalnej inwazji wymaganej do montażu panelu na ścianie, czy też suficie danego pomieszczenia. Wystarczy zamocować w ścianie od dwóch do czterech kołków i na nich powiesić urządzenie. Odrębną kwestią jest doprowadzenie zasilania do tego miejsca, co stanowi właściwie jedyne „wyzwanie” instalatorskie.

Autor:
Jerzy Jasionowicz, firma CEO-SHOP.PL
Dystrybutor paneli grzejnych na podczerwień
www:ceo-shop.pl
facebook:ceoshoppl
instagram:ceoshop.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz