Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

SolarEdge rozpoczyna dostawy nowej linii ogniw akumulatorowych do zastosowań w stacjonarnych magazynach energii

SolarEdge Technologies rozpoczął sprzedaż nowych ogniw akumulatorowych przeznaczonych do stacjonarnych zastosowań Energy Storage. Ogniwa do baterii SolarEdge są produkowane w Sella 2, nowym zakładzie produkcyjnym firmy w Korei Południowej.

SolarEdge rozpoczyna dostawy nowej linii ogniw akumulatorowych do zastosowań w stacjonarnych magazynach energii
SolarEdge rozpoczyna dostawy nowej linii ogniw akumulatorowych do zastosowań w stacjonarnych magazynach energii

Nowa linia ogniw typu pouch Nickel Manganese Cobalt (NMC), produkowanych w Sella 2, nowym zakładzie produkcyjnym firmy w Korei Południowej, została zoptymalizowana pod kątem zastosowań w zakresie magazynowania energii w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym i użytkowym. Ogniwa obsługują wysoką żywotność cyklu (do 8000 cykli), wysoką gęstość energii, wysoką przepustowość mocy i szeroki zakres temperatur bez pogorszenia trwałości operacyjnej, umożliwiając SolarEdge dostarczanie rozwiązań bateryjnych, które obsługują szeroki zakres przypadków użycia, w tym wymagających aplikacji stabilności sieci.

 

Ronen Faier, dyrektor finansowy SolarEdge i dyrektor generalny działu SolarEdge Energy Storage, skomentował: Szacuje się, że globalny rynek stacjonarnych magazynów energii wzrośnie z około 45GWh w 2022 roku do 164GWh do 2030 roku, a SolarEdge koncentruje się na wspieraniu tego krytycznego segmentu. Posiadanie kluczowych procesów i chemii ogniw pozwoli nam na dalsze zabezpieczenie odporności naszego łańcucha dostaw i zapewnia nam elastyczność w produkcji ogniw zoptymalizowanych pod kątem różnych rozwiązań w zakresie magazynowania energii.

Magazynowanie energii staje się w Polsce coraz bardziej popularne, a nowe ogniwa produkowane w naszej fabryce Sella 2 w Korei Południowej są odpowiedzią na potrzeby rynku. Nasze rozwiązania magazynowania energii są przydatnym produktem dla klientów indywidualnych oraz firm zainteresowanych mikroinstalacjami PV. Nowa linia ogniw sprawi, że nasz magazyn energii będzie jeszcze bardziej atrakcyjną technologią do zastosowania w polskich domach i firmach – dodaje Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Poland.

Źródło: solaredge.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz