Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Kocioł ecoTEC plus i sensoCOMFORT do rozbudowy i przyłączenia OZE

Gazowe kotły kondensacyjne ecoTEC plus marki Vaillant to różnorodność wersji: jednofunkcyjne (ecoTEC plus VC), dwufunkcyjne (ecoTEC plus VCW) oraz z wbudowanym zasobnikiem (ecoTEC plus VCI) są dostępne w wielu wariantach mocy.

Kocioł ecoTEC plus
Kocioł ecoTEC plus [Źródło: vaillant.pl]

Inteligentne sterowanie spalaniem: IoniDetect

Funkcja IoniDetect samoczynnie dostosowuje pracę kotła do zmian rodzaju i jakości gazu. Dzięki tej technologii nie trzeba obawiać się różnic w jakości dostarczanego gazu oraz konieczności zmiany nastaw do efektywnego spalania przy wahaniach jakości gazu. IoniDetect pozwala na stałą jakość pracy kotła, co oznacza optymalizację zużycia energii, a przez to optymalizację procesu spalania. Adaptacyjna automatyka gazowa dostosuje mieszaninę gazowo-powietrzną do jakości gazu.

Instalacja z odnawialnymi źródłami energii

Łącząc kocioł ecoTEC plus ze sterownikiem systemowym sensoCOMFORT można optymalnie nastawić pracę instalacji ogrzewania, aby ograniczyć zużycie energii oraz koszty. System jest przeznaczony do elastycznej rozbudowy i przyłączenia odnawialnych źródeł energii np. solarnej instalacji grzewczej, paneli fotowoltaicznych, rekuperacji, może zatem stać się jeszcze bardziej efektywny i ekologiczny. Wspólny język urządzeń (eBUS) sprawia, że montaż jest prosty.

Zdalne sterowanie dla wyższej efektywności

Kocioł można bezproblemowo połączyć z modułem internetowym sensoNET i aplikacją sensoAPP, aby sterować instalacją spoza domu. To oprócz wygody, również ochrona środowiska i źródeł energii: ogrzewanie działa tylko wtedy, kiedy trzeba.

Kontrola ogrzewania

Pracę kotła można całkowicie kontrolować, a szczególnie wygodne jest użycie sterownika systemowego sensoCOMFORT. Nowy, zharmonizowany interfejs użytkownika z elementami dotykowymi sprawia, że kontrolowanie pracy kotła jest teraz wygodne.

Sterowanie ogrzewaniem w każdym pomieszczeniu osobno

Sterownik ambiSENSE pomocny jest w ustawieniu innej temperatury w każdym z pomieszczeń. Aplikacja umożliwia nastawienie temperatury zadanej odczytywanej na każdym grzejniku osobno (nawet spoza domu). Można także nastawiać konkretne przedziały czasowe. Oznacza to nie tylko wygodę, ale także zużycie jedynie niezbędnej ilości energii.

Źródło: vaillant.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz