Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Unikaj tych błędów podczas montażu klimatyzacji!

Montaż klimatyzacji powinien zostać wykonany starannie, zgodnie z wytycznymi producenta. Jest to bardzo istotny etap inwestycji, gdyż zapewni wydajną pracę urządzenia oraz jego bezpieczną eksploatację. Istnieją obszary, które należy dobrze przemyśleć już na etapie planowania instalacji, jak również podczas montażu.

Unikaj tych błędów podczas montażu klimatyzacji!
Unikaj tych błędów podczas montażu klimatyzacji!

Dlatego to zadanie najlepiej powierzyć wykwalifikowanemu instalatorowi, który ma odpowiednie uprawnienia, wiedzę techniczną oraz uniknie najczęściej popełnianych błędów wymienionych poniżej.

A są to:

  • Źle dobrana moc urządzenia – może skutkować jego nieefektywną pracą oraz szybszym zużyciem, dlatego, aby nie popełnić tego błędu, sprawdź  jak dobrać moc klimatyzatora?
  • Jednostki zamontowane w nieodpowiednim miejscu – mogą wpływać na obniżenie efektywności, generować większy hałas oraz zaburzać odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.
  • Nieutrzymanie czystości przy montażu.
  • Wykonanie nieszczelnych połączeń – może doprowadzić do zaburzenia przepływu czynnika chłodniczego.
  • Nieumiejętne mocowanie jednostek – niezastosowanie odpowiedniej amortyzacji może skutkować przeniesieniem się drgań na konstrukcję budynku.
  • Nieostrożna praca z rurami miedzianymi – uszkodzenie rur skutkuje ograniczeniem przepływu czynnika chłodniczego, a tym samym nieprawidłową pracę urządzenia.
  • Niezastosowanie się do limitów długości i wysokości instalacji – odległości te powinny być zachowane zgodnie z instrukcją montażu danego urządzenia, inaczej może doprowadzić to do spadku mocy klimatyzatora oraz zaburzenia jego pracy.
  • Niewykonanie próżni w układzie chłodniczym przed wypuszczeniem czynnika chłodniczego do instalacji może spowodować pozostanie wilgoci w układzie, co z kolei prowadzi do poważnych awarii.
  • Niesprawdzenie ciśnień w układzie po wypuszczeniu czynnika chłodniczego i uruchomieniu klimatyzatora.

Poprawnie zamontowany klimatyzator, który jest podawany regularnym przeglądom, konserwacji oraz czyszczeniu powinien cechować się długą żywotnością, wysoką wydajnością i efektywnością. Jeśli chcesz, aby twoje urządzenie posiadało te cechy sprawdź naszą ofertę klimatyzatorów – dostępnych od ręki oraz naszą bazę instalatorów, którzy wykonają bezbłędny montaż! Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych korzystnych ofertach. Sprawdź naszą ofertę na www.eploo.pl  oraz  https://www.facebook.com/eploopl

 

Źródło: eploo.pl

Eploo Sp. z o.o.
Mazowiecka 11/49,
00-052 Warszawa
tel. 571500336
e-mail: [email protected]
www.eploo.pl
https://www.facebook.com/eploop

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz