Reklama
https://www.targikielce.pl/enex

Firma ICE Pro o rodzajach klimatyzacji

Firma ICE Pro posiada 20-letnie doświadczenie w branży chłodniczej, oraz klimatyzacyjnej. Posiada w swojej ofercie urządzenia klimatyzacyjne dla każdego obiektu: domu, mieszkania, biura, lokalu usługowego oraz wielu innych budynków. Sprawdzone i niezawodne produkty o wysokiej wydajności i wyjątkowym designie, odpowiadają za komfort użytkowników, służąc nie tylko do chłodzenia, ale również do ogrzewania pomieszczeń.

Firma ICE Pro o rodzajach klimatyzacji
Firma ICE Pro o rodzajach klimatyzacji [źródło: www.icepro.com.pl]

ICE Pro współpracuje z ponad 50 wykonawcami w branży HVAC na terenie Dolnego Śląska. Posiadają oni autoryzację firmy GREE, dzięki czemu klient otrzymuje fachowy dobór i montaż, oraz możliwość uzyskania 5-cio letniej (lub 7-mio letniej na wybrane modele), gwarancji na klimatyzatory marki GREE. Firma posiada szeroką gamę urządzeń dedykowanych zarówno odbiorcom indywidualnym (mieszkania i domy), jak do obiektów komercyjnych (biura, hotele, sklepy).

Reklama
oknonet.pl

Oferta urządzeń, sklasyfikowanych wg grup:

  • RAC – dla odbiorców indywidualnych (klimatyzacja domów i mieszkań) i biznesowych (małe sklepy i biura) do montażu w mniejszych pomieszczeniach. Występują również w kombinacji Multi split (kilka jednostek wewnętrznych różnego typu, współpracujących z jedną jednostką zewnętrzną.
  • CAC – urządzenia typu monosplit przeznaczonych do zabudowy. Są to urządzenia kasetonowe, kanałowe, konsole, urządzenia przypodłogowe oraz przysufitowe.
  • PAC – to klimatyzatory stworzone z myślą o zastosowaniach biznesowych i przemysłowych – duże biura, restauracje, sale konferencyjne, pomieszczenia techniczne itp.
  • VRF (Variable Refrigerant Flow) – to system klimatyzacyjny z przeznaczeniem dla rozległych obiektów mieszkalnych, biurowych oraz biznesowych, w którym charakterystyczną cechą układu jest zmienna ilość przepływu czynnika chłodniczego. Możliwości, zakres produktów i zastosowań, zaawansowane technologie systemów VRF sprawiają, że uznaje się je za kompleksowe rozwiązanie systemowe.

Klimatyzator naścienny typu split
Najbardziej popularny wśród klimatyzatorów – naścienny (split) inverter. Montowany na ścianie, 10-30 cm od sufitu. Sterowanie odbywa się przy pomocy pilota bezprzewodowego lub Wi-Fi. Często występuje przewodowy sterownik naścienny, który jest stosowany w mieszkaniach i biurach. Charakteryzuje się małymi rozmiarami, cichą pracą, oraz dużą wydajnością. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej sprężarki inverterowej klimatyzator jest bardzo wydajny, ekonomiczny i dynamicznie dostosowuje moc do temperatury otoczenia.

Klimatyzator typu multisplit
Jak sama nazwa wskazuje, multi split to połączenie wielu niezależnych splitów. Dużą zaletą jest możliwość podłączenia kilku, różnych typów jednostek wewnętrznych (naściennych, kasetowych kanałowych itp.) do jednego agregatu zewnętrznego. Każda jednostka wewnętrzna działa w takiej konfiguracji niezależnie i ma osobne sterowanie. W ten sposób można klimatyzować kilka pomieszczeń. Multi split jest bardzo użyteczny, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca na jednostki zewnętrzne – wtedy jedna centralna zastępuje nam kilka osobnych.

Klimatyzator kasetonowy
W pomieszczeniach, które posiadają sufity podwieszane i gdzie wymagana jest estetyka – biura, sklepy, inne pomieszczenia użyteczności publicznej w konstrukcji sufitu można zainstalować klimatyzatory kasetonowe. Niektóre z nich mają możliwość doprowadzenia świeżego powietrza z zewnątrz oraz dodatkowego doprowadzenia obrabianego powietrza do sąsiedniego pomieszczenia.

Klimatyzator kanałowy
W celu klimatyzowania równocześnie kilku pomieszczeń stosuje się klimatyzatory kanałowe. Powietrze do poszczególnych pomieszczeń rozprowadzane jest precyzyjnie i równomiernie specjalnymi kanałami, zakończonymi anemostatami na ścianie, w podłodze lub suficie.

Klimatyzator przypodłogowy/przysufitowy
Do klimatyzowania wysokich pomieszczeń nadają się klimatyzatory przysufitowe, które instaluje się bezpośrednio do konstrukcji stropu. Zapewnia to odpowiednią moc nadmuchu i cyrkulację powietrza. Drugą opcją jest montaż w pomieszczeniu gdzie nie ma możliwości montażu jednostki wewnętrznej na ścianie lub suficie. Instalacja odbywa się przy podłodze, a zamontowana jednostka wewnętrzna przypomina grzejnik.

System VRF
Do klimatyzowania dużych obiektów, jak hotele, czy biurowce idealnie nadaje się system VRF. System ten umożliwia budowanie długich instalacji, także w pionie. Nowoczesne systemy VRF umożliwiają pełny odzysk ciepła przy jednoczesnym ogrzewaniu i chłodzeniu pomieszczeń. Kompaktowa budowa, wiele trybów pracy i duża oszczędność energii sprawiają, że system VRF jest idealnym rozwiązaniem jako system klimatyzacji w sezonie letnim lub jako pompa ciepła w sezonie zimowym. System może pracować w funkcji ogrzewania nawet przy temperaturze zewnętrznej do -20°C, co powoduje, że może być dodatkowym lub jedynym źródłem ciepła w zimne dni.

Źródło: icepro.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz