Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Pompy ciepła i niskotemperaturowe grzejniki Jaga

Ogrzewanie Jaga to wydajność, dynamika, oszczędność i odpowiedzialność środowiskowa. To również możliwość efektywnej współpracy z systemami takimi jak pompy ciepła oraz atrakcyjny design systemu ogrzewania, bez konieczności powiększania gabarytów urządzeń.

Pompy ciepła i niskotemperaturowe grzejniki Jaga
Pompy ciepła i niskotemperaturowe grzejniki Jaga

Decydując się na urządzenia marki Jaga, użytkownik wybiera dynamiczną, energooszczędną i przyjazną środowisku opcję ogrzewania w każdej sytuacji. Również wtedy, gdy zaplanował swoją instalację z pompą ciepła. Grzejniki Jaga z wydajną, ekonomiczną technologią Low-H2O i systemem Dynamic Boost Hybrid sprawdzają się doskonale przy najniższych temperaturach czynnika. Zapewniają bardzo wydajną pracę pompy ciepła i mają minimalny wpływ na środowisko.

Grzejniki Jaga Low-H2O można wzbogacić o funkcję chłodzenia (pasywnego lub aktywnego) tworząc w ten sposób kompletne urządzenia do kontroli klimatu we wnętrzach domów, biur oraz budynków komercyjnych. Hybrydowe grzejniki Jaga to ekonomia na wielu płaszczyznach: oszczędności energii, kosztów zakupu i montażu, miejsca zajmowanego przez urządzenia, zużycia materiałów i późniejszego recyklingu.

CHŁODZENIE PASYWNE JAGA to energooszczędne chłodzenie bez kondensacji, dzięki urządzeniom Jaga Hybrid lub fan-coil (klimakonwektory).

Zastosowanie takiego rozwiązania możliwe jest ze wszystkimi pompami ciepła, które mogą dostarczać zimną wodę, w połączeniu z urządzeniami Jaga Hybrid przeznaczonymi do takich zastosowań.
Z chłodzeniem pasywnym Jaga, możemy obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o około 4ºC. To mniej niż w przypadku pełnego chłodzenia aktywnego, jednak kilka stopni latem może mieć kolosalne znaczenie.

Delikatne, ale stałe schładzanie jest komfortowe w odczuwaniu przez użytkownika – nie generuje dużych różnic temperatury, nie grozi wychłodzeniem i przeziębieniami.

Kluczową zaletą chłodzenia pasywnego jest też bardzo niskie zużycie energii. Wreszcie, jest ono najbardziej ekologiczną metodą chłodzenia.

Grzejniki dynamiczne Jaga duza wydajnosc male gabaryty 002

CHŁODZENIE AKTYWNE JAGA to tradycyjne chłodzenie kondensacyjne z odpowiednimi urządzeniami Jaga fan-coil, wyposażonymi w tace skroplin i odpływ kondensatu (pełna klimatyzacja).

Rozwiązanie to jest możliwe do zastosowania w przypadku geotermalnych pomp ciepła, a także w instalacjach z pompami ciepła powietrze/woda.

Wśród zalet hybrydowych jednostek Jaga z systemem aktywnego chłodzenia, warto podkreślić szybkie i efektywne chłodzenie oraz brak limitu chłodu. Pozostałe zalety, czyli oszczędność energii, kosztów zakupu i montażu, miejsca zajmowanego przez urządzenia, zużycia materiałów, pozostają takie same jak w przypadku pozostałych hybrydowych jednostek.

Grzejniki z funkcją aktywnego i pasywnego chłodzenia są czytelnie oznaczone na www.jaga.com.pl

Narzędzia doboru, w które została wyposażona strona internetowa, oraz polepszone funkcje wyszukiwania i konfiguracji, pozwalają przeliczać wydajności cieplne grzejników Jaga, dobierać funkcjonalność, a także odpowiednie modele oraz wielkości urządzeń.

Jaga Polska Sp. z o.o.

ul. Zwycięzców 28 lok. 26
03-938 Warszawa
tel.: +48 22 672 88 82
e-mail: [email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz