Reklama
cleanpowerforall

EcoNordic-pompa ciepła z rekuperatorem bez jednostki zewnętrznej

Najnowszy produkt w ofercie FLEXIT - norweskiego producenta systemów wentylacji i pomp ciepła.

Kupujesz pompę ciepła typu monoblok lub split? Sprawdź o co pytać
Kupujesz pompę ciepła typu monoblok lub split? Sprawdź o co pytać [Źródło: flexit.eu]

Firma FLEXIT to norweski producent, który od 1974 opracowuje, produkuje i sprzedaje energooszczędne produkty, usługi i rozwiązania dla czystego i świeżego powietrza w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Głównym rynkiem FLEXIT jest rynek nordycki, dlatego rozwiązania produktowe zostały opracowane specjalnie dla surowych nordyckich warunków klimatycznych. Firma posiada certyfikat Eurovent dla swoich produktów.

Obecnie firma FLEXIT wprowadza na rynek produkt EcoNordic – jest to zintegrowany system wentylacji z odzyskiwaniem ciepła, ogrzewania powietrza i ciepłej wody użytkowej w jednym miejscu. Najważniejszym modułem jest pompa ciepła typu powietrze-woda, która jako czynnik chłodniczy wykorzystuje CO2. Dzięki tej technologii pompa EcoNordic nie wymaga zewnętrznej jednostki, rozbudowanej kotłowni ani corocznych kontroli. Dodatkową zaletą jest fakt, że wymiennik ogrzewa się do temperatury 120°C, co pozwala na produkcję C.W.U. o temperaturze 65°C bez użycia elektrycznej spirali. Ciepła woda CWU o temperaturze 65°C jest później wykorzystywana do zamkniętego obiegu ogrzewania podłogowego. Dużą zaletą pompy ciepła z rekuperacją jest to, że może ona dodatkowo wykorzystywać ciepło odpadowe z domu odzyskane przez rekuperator. To ciepło jest przekierowywane do pompy ciepła, więc może pomóc w ogrzewaniu jednostki przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Pompa ciepła z rekuperatorem EcoNordic WH4 wyróżnia się następującymi cechami:

  • chłodziwo pompy stanowi CO2,
  • brak zewnętrznej jednostki – jedynie czerpnia na ścianie budynku,
  • brak konieczność corocznych kontroli,
  • nagrzanie wymiennika do 120°C,
  • produkcja C.W.U. o temperaturze 65°C bez użycia spirali elektrycznej,
  • zbiornik na C.W.U. wykonany ze stali nierdzewnej o pojemności 200 litrów,
  • zdalne sterowanie urządzeniem z aplikacji w telefonie,
  • żywotność na poziomie 25 lat,
  • standardowa gwarancja na 5 lat.

EcoNordic charakteryzuje się cichą pracą (52 dB), a dzięki zintegrowaniu rekuperatora, pompy ciepła oraz zasobnika na ciepłą wodę urządzeniem można sterować z poziomu jednej aplikacji w telefonie.

Źródło: flexit.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz