Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Klimatyzacja Mono- i MultiSplit Vaillant do domu i biura

W ofercie Vaillant znalazła się klimatyzacja climaVAIR exclusive o klasie efektywności energetycznej w trybie chłodzenia do A+++, z aktywnym jonizatorem poprawiającym jakość powietrza. Klimatyzacja oparta jest na czynniku chłodniczym R32.

Klimatyzacja Mono- i MultiSplit climaVAIR exclusive do domu i biura
Klimatyzacja Mono- i MultiSplit climaVAIR exclusive do domu i biura [Źródło: vaillant.pl]

MonoSplit na małe potrzeby

Typoszereg 4 urządzeń climaVAIR exclusive VAI 5 MonoSplit posiada moc chłodniczą od 2,7 kW do 7 kW. Dzięki nowemu czynnikowi chłodniczemu R32, technologii inwerterowej 3D i elektronicznemu zaworowi rozprężnemu możliwe jest osiągnięcie klasy energetycznej w chłodzeniu do A +++ (SEER do 8,5) i ogrzewaniu do A ++ (SCOP do 4,6).

MultiSplit na duże potrzeby

Gotowe zestawy urządzeń climaVAIR excluisve VAI 5 MultiSplit są dostępne w wersjach z dwoma, trzema i czterema jednostkami wewnętrznymi z mocą chłodzenia od 4,1 kW do 8 kW. Dzięki nowemu czynnikowi chłodniczemu R32, technologii inwerterowej 3D i elektronicznemu zaworowi rozprężnemu możliwe jest osiągnięcie klasy energetycznej przy chłodzeniu do A ++ (SEER do 6,3) i ogrzewaniu do A + (SCOP do 4).

Możliwe jest też tworzenie zestawów alternatywnych łącznie z wykorzystaniem jednostek kasetonowych i przypodłogowo sufitowych.

freeMulti dla indywidualnych potrzeb

Gama freeMulti pozwala na dobranie paramentów najlepiej odpowiadających konkretnym potrzebom klienta. Istnieje możliwość łączenia jednostek zewnętrznych z jednostkami wewnętrznymi ściennymi, kasetowymi i konsolami, co pozwala uzyskać za każdym razem rozwiązanie szyte na miarę. W danych technicznych sprawdzisz możliwe kompletacje poszczególnych jednostek.

Ekologiczne rozwiązanie

climaVAIR exclusive VAI 5 to seria klimatyzatorów wykorzystujących czynnik chłodniczy R32, która oferuje wiele korzyści. Do najważniejszych należy większa efektywność energetyczna, mniejszy wpływ na zmianę klimatu (potencjał tworzenia efektu cieplarnianego – GWP = 675) i mniejsza ilość czynnika w porównaniu do klimatyzatorów na gaz R410 A.

Dzięki zastosowaniu nowego czynnika R32, klimatyzatory Vaillant są już teraz zgodne z celami wyznaczonymi przez nowe rozporządzenie UE w sprawie gazów fluorowanych z roku 2015, które zakazuje począwszy od 2025 roku stosowania czynników chłodniczych o wartości GWP powyżej 750 w klimatyzatorach typu single-split zawierających czynnik chłodniczy o masie poniżej 3 kg.

Funkcje poprawiające komfort:

  • I Feel – zapewnia żądaną temperaturę w miejscu, w którym znajduje się pilot,
  • Turbo – zapewnia osiągnięcie żądanej temperatury w jak najkrótszym czasie,
  • Swing – pozwala na regulację kierunku przepływu powietrza w pionie i poziomie,
  • X-Fan – usuwa wilgoć z wewnętrznego wymiennika, utrzymując go w stanie suchym i zapobiegając tworzeniu się rdzy i bakterii,
  • Aktywna jonizacja – posiada aktywny jonizator, który oczyszcza powietrze w pomieszczeniu poprzez tworzenie jonów ujemnych, które neutralizują dodatnio naładowane cząsteczki, dzięki czemu środowisko jest wolne od zapachów, bakterii i zarodników pleśni.

*Wszystkie opisane powyżej funkcje są dostępne tylko dla jednostek naściennych.

Źródło: vaillant.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz