Reklama
kongres.energetyka-rozproszona

Historia marki Panasonic

Firma działa nie tylko w obszarze szeroko pojętego sektora AGD, ale także skupia swoje działania na zrównoważonym podejściu do ogrzewania i chłodzenia.

Panasonic Etherea R32
Panasonic Etherea R32 [Źródło: aircon.panasonic.ue]

Firma Panasonic działa na rynku systemów grzewczych i chłodniczych ponad 30 lat. Podstawowa Zasada Zarządzania firmy Panasonic została sformułowana przez jej założyciela, p. Konosuke Matsushita w roku 1929: “Jako producent o zasięgu globalnym, firma Panasonic prowadzi działalność biznesową mając na uwadze podniesienie jakości życia poszczególnych osób, jak i rozwój całego społeczeństwa.”

Rozwój i działalność firmy oparte zostały także o 7 zasad:

  • udział w życiu społecznym,
  • praworządność i rzetelność,
  • praca zespołowa,
  • stałe dążenie do postępu,
  • uprzejmość i skromność,
  • elastyczność,
  • wdzięczność.

Dokonania w branży klimatyzacyjnej

W 1936 roku powstaje pierwszy wentylator elektryczny z automatycznym oscylatorem (model stołowy o średnicy łopatek 36 cm). W 1958 roku do sprzedaży wprowadzono pierwszy klimatyzator do użytku domowego. Wcześniejsze urządzenia miały duże rozmiary i przeznaczone były wyłącznie do obiektów niemieszkalnych. Opracowanie kompaktowego klimatyzatora przeznaczonego do montażu okiennego, lekkiego i łatwego w instalacji, znacząco przyczyniło się do podniesienia jakości życia w japońskich domach.

W roku 1973 na rynku japońskim pojawia się pierwsza wysokowydajna pompa ciepła powietrze-woda, dwa lata później firma Panasonic zostaje pierwszym japońskim producentem urządzeń klimatyzacyjnych w Europie.

Rok 2002 przynosi udoskonalenia systemów klimatyzacyjnych – powstaje jonizator oraz układ aktywnego oczyszczania powietrza. W 2008 roku do sprzedaży wprowadzono serię Etherea, będącą połączeniem wysokowydajnego systemu klimatyzacji z eleganckim urządzeniem wewnętrznym. Seria Etherea wyposażona została w innowacyjny czujnik czystości powietrza oraz układ jego oczyszczania, dzięki którym zapewnia stale czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniu.

Rok 2010 to kolejne rozwiązanie – firma Panasonic tworzy system Aquarea — energooszczędne rozwiązanie przeznaczone do klimatyzowania i ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. System Aquarea charakteryzuje się znacznie czystszym, bezpieczniejszym, tańszym i bardziej przyjaznym dla środowiska naturalnego użytkowaniem, niż alternatywne systemy ogrzewania gazowego, olejowego lub elektrycznego. W roku 2012 linia gazowych pomp ciepła została unowocześniona do serii S oraz zwiększył się typoszereg agregatów zewnętrznych. W 2013 roku producent wypuścił na rynek serię 3-rurowych systemów ECOi, charakteryzujących się wysoką wydajnością.

Obecnie koncern eksportuje swoje produkty do ponad 120 krajów na świecie, a dzięki rozbudowanej sieci różnorodnych obiektów produkcyjnych i badawczo-rozwojowych, urządzenia firmy są stale udoskonalane.

Źródło: aircon.panasonic.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz