Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Webinar “NET-BILLING – od kiedy i jak?”

Już od 1 kwietnia 2022 nowi prosumenci będą rozliczać się w nowym systemie rozliczeń energii produkowanej w mikroinstalacjach OZE. W praktyce nie oznacza to, że w ciągu tygodnia pożegnamy się z obowiązującym obecnie systemów opustów. Nowi prosumenci, od 1 kwietnia 2022 roku mają być rozliczani na dotychczasowych zasadach, ale tylko na okres przejściowy, czyli do 30 czerwca 2022. Po zakończeniu tego okresu będą oni rozliczani w ramach net-billingu. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego nowego systemu rozliczeń? Zapraszamy na webinar “NET-BILLING – od kiedy i jak? Wszystko co należy wiedzieć o nowym systemie rozliczeń prosumentów”.

Webinar “NET-BILLING – od kiedy i jak?”
Webinar “NET-BILLING – od kiedy i jak?” [Źródło: polskapv.pl]

 

Net-billing

Od 1 kwietnia 2022 roku będzie obowiązywał w Polsce nowy system rozliczeń prosumentów z wyprodukowanej energii elektrycznej w mikroinstalacjach OZE – net-billing, który jak już wiemy będzie wdrażany w trzech etapach. Choć od 1 kwietnia dzieli nas zaledwie tydzień branża fotowoltaiczna, ale także potencjalni nowi właściciele domowych elektrowni słonecznych nadal nie są pewni jakie będą szczegóły nowych zasad rozliczenia wyprodukowanej energii. Wątpliwości te pomoże rozwiać webinar “NET-BILLING – od kiedy i jak?”.

Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej

Jedną z najważniejszych zalet obowiązującego jeszcze systemu opustów była jego przejrzystość i możliwość prostego oszacowania korzyści z zainstalowania instalacji fotowoltaicznej. Niestety, obliczanie korzyści z zainstalowania własnej elektrowni w systemie net-billingu nie będzie już takie proste. Jak powinna zostać dobrana moc w nowym systemie? Na to i na wiele innych pytań odpowiedzą eksperci: Edward Zdrojek, Maciej Borowiak i Bogdan Szymański w webinarze “NET-BILLING – od kiedy i jak?”. Eksperci omówią ekonomikę instalacji i przedstawią kiedy fotowoltaika będzie się najbardziej opłacała.

Webinar odbędzie się już w poniedziałek 28 marca 2021 roku o godz. 10:00. Wydarzenie rozpocznie prezentacja Bogdana Szymańskiego – Prezesa Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV. W programie też dyskusja ekspertów oraz sesja pytań i odpowiedzi, w której uczestnicy webinaru będą mieli możliwość zadawania pytań. Zapraszamy!

Wszystko co należy wiedzieć o nowym systemie rozliczeń prosumentów – WEBINAR

PREZENTERZY

Edward Zdrojek – ENIGA
Maciej Borowiak – Brewa
Bogdan Szymański – SBF POLSKA PV

Źródło: polskapv.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz