Reklama
cleanpowerforall

Saule Technologies przyspiesza wejście na GPW, Columbus Elite odkłada debiut

January Ciszewski, największy inwestor Blumerang Investors S.A., wesprze Saule Technologies w szybkim wejściu na giełdę. Równolegle przesunie się w czasie debiut giełdowy innej spółki z Grupy Kapitałowej – Columbus Elite.

Saule Technologies przyspiesza wejście na GPW, Columbus Elite odkłada debiut
Saule Technologies przyspiesza wejście na GPW, Columbus Elite odkłada debiut [Źródło: Saule technologies]

Zarządy Columbus Elite S.A. i Columbus Energy S.A. zgodne w kwestii przesunięcia w czasie debiutu giełdowego Spółki. W związku ze zmianami, January Ciszewski, aktualizuje koncepcję na Spółkę i zaprasza do współpracy Saule Technologies S.A. wraz z Olgą Malinkiewicz, która komercjalizuje ogniwa perowskitowe.

 

Columbus Elite to bardzo ważne ogniwo w Grupie Kapitałowej Columbus Energy. Dzięki technologii sprzedaży Pawła Bednarka i Rafała Kołłątaja, reprezentujących Zarząd Spółki, skalujemy się wszyscy równolegle. „Zielona Franczyza”, czyli nowa oferta, jaką teraz wspólnie wdrażamy, jest unikatowym systemem współpracy dla sieci sprzedaży i agentów. Rozumiem podejście naszych wspólników, że lepiej chwilę poczekać z debiutem na giełdzie i skupić się na rozwoju biznesu. Sam wiem jak wieloma informacjami musimy się dzielić z rynkiem, a gdybyśmy nie byli publiczni, wolelibyśmy zachować to jako informacje wewnętrzne – komentuje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

 

Wspólnie zdecydowaliśmy się dojść do porozumienia w sprawie rozwiązania umów z Blumerang. Tempo naszego rozwoju, wprowadzenie oferty “Zielonej Franczyzy” oraz ambicja konsolidacji rynku sprzedaży agencyjnej wymaga skupienia się przede wszystkim na działalności operacyjnej, aby cała Grupa mogła skalować się w takim tempie. Nie mamy dziś wystarczająco czasu, żeby go poświęcać na prace związane z budowaniem wartości Spółki z punktu widzenia rynku kapitałowego. Chcemy się skupić na pracy, która dzisiaj daje nam wszystkim efekty. W najbliższym czasie podpiszemy nową umowę inwestycyjną z Columbus Energy, jednak główne założenia naszej współpracy się nie zmienią – wyjaśnia Paweł Bednarek, Prezes Zarządu Columbus Elite S.A.

 

Istotne, abyśmy reinwestowali zysk, jaki generujemy. Dlatego inwestycje kapitału w farmy fotowoltaiczne, długoterminowe aktywa, mogą dać w przyszłości świetną wartość również dla inwestorów z rynku kapitałowego. Teraz chcemy skupić się na rozwoju Spółki i agregowaniu sieci sprzedaży w ramach naszej oferty, ale nie wykluczamy – i jest to naszą ambicją – że w niedalekiej przyszłości zawitamy na warszawskim parkiecie. Czujemy, że nasze know-how i jego efekty, które dajemy całej Grupie Kapitałowej Columbus, powinno jeszcze pozostać w sferze niepublicznej – dodaje Rafał Kołłątaj, Wiceprezes Columbus Elite S.A.

 

Całkowicie rozumiem decyzję Columbus Elite, jest to rozsądna strategia rozwoju biznesu. Grupa Columbus chce skonsolidować rynek nowoczesnej energetyki, a wejście na giełdę Columbus Elite może poczekać. A ponieważ JR Holding S.A. posiada umowę z Saule Technologies i wspólnie poszukiwaliśmy opcji wejścia na giełdę, zaproponowałem wejście przez Blumerang Investors S.A., zwłaszcza że Spółka była przygotowana do takiej transakcji. Liczę, że szybko będziemy finalizować pozostałe dokumenty – komentuje January Ciszewski, Prezes JR Holding S.A., reprezentujący też Blumerang Investors S.A.

 

Saule Technologies zdecydowało się podpisać umowy z Columbus Energy i JR Holding widząc, jak wiele korzyści nasza firma może zyskać dzięki obecności na giełdzie. Jesteśmy w historycznym momencie, nie tylko dla nas, ale możliwe że również dla całego świata odnawialnej energetyki użytkowej. Ogniwa perowskitowe przenieśliśmy z laboratorium na linię produkcyjną. To światowy przełom, a możliwości zastosowania tej technologii są praktycznie nieskończone. Podchodzimy jednak z pokorą do procesu komercjalizacji, aby zrobić to w sposób właściwy. Wejście na giełdę da nam kolejny element, czyli transparentność i wiarygodność – twierdzi Olga Malinkiewicz, Co-Founder&CTO Saule Technologies S.A.

 

Czekaliśmy z niecierpliwością na informację, którą spółkę zaproponuje nam JR Holding. Rozpoczynamy proces połączeniowy od termsheetu, który jest dla nas początkiem szeregu działań, o jakich na bieżąco będziemy informować rynek kapitałowy – dodaje Piotr Krych, Co-Founder&CEO Saule Technologies S.A.

Źródło: columbusenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz