.
Reklama
heiztechnik banner 311023
.

SUNEX S.A. zawarł list intencyjny dotyczący nabycia udziałów w austriackiej spółce

Firma Sunex zawarła list intencyjny dotyczący potencjalnego nabycia 100% udziałów w spółce działającej w branży instalacyjno-grzewczej, która zajmuje się m.in. pompami ciepła, instalacjami solarnymi, instalacjami PV. Spółka, której siedzibą jest Austria, w 2021 roku osiągnęła przychody rzędu ponad 15 mln euro. Wstępna wartość inwestycji szacowana jest w przedziale 4-6 mln euro i uzależniona jest od wyników badania due dilligence i negocjacji warunków.

SUNEX S.A. zawarł list intencyjny dotyczący nabycia udziałów w austriackiej spółce [źródło: www.sunex.pl]
SUNEX S.A. zawarł list intencyjny dotyczący nabycia udziałów w austriackiej spółce [źródło: www.sunex.pl]

Sunex to firma powstała w 2002 roku w Raciborzu. Jest producentem rozwiązań w obszarze odnawialnych źródeł energii. W swej ofercie posiada pompy ciepła, kolektory słoneczne, termosyfony, systemy montażowe, systemy połączeniowe, zasobniki, grupy pompowe, stacje wymiany ciepła, a także regulatory solarne.

Reklama
oknonet.pl

 

List intencyjny zakłada przekazanie kompletu niezbędnych dokumentów do końca września 2022 r. i zakończenie badania due dilligence do końca października 2022 r., tak aby zależnie od wyników tych działań możliwe było ustalenie ostatecznych parametrów transakcji, przygotowanie dokumentacji i finalizacja transakcji do końca 2022 r. Wszelkie zobowiązania wynikające z zapisów listu intencyjnego z wyjątkiem zobowiązań do zachowania poufności, procedur przepływu informacji i kompletności przekazywanych materiałów nie mają charakteru wiążącego, a strony mogą w każdej chwili odstąpić od realizacji transakcji – czytamy w raporcie ESPI.

Swój debiut na Giełdzie papierów wartościowych miała w 2015 roku. Wcześniej akcje spółki były przedmiotem obrotu na rynku NewConnect.

źródło: www.sunex.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz