.
Reklama
https://kongresmove.pl/pl
.

Ponad 110 tysięcy wniosków o dotację na fotowoltaikę w trzeciej edycji programu „Mój Prąd”

Jak poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w trzeciej edycji programu „Mój Prąd” zostało złożonych ponad 110 tysięcy wniosków o dotację na fotowoltaikę. Zainteresowanie programem „Mój Prąd” jest tak duże, że budżet został już dwukrotnie powiększany do kwoty 1mld 155 mln zł, i jest na wyczerpaniu.

Ponad 110 tysięcy wniosków o dotację na fotowoltaikę w trzeciej edycji programu „Mój Prąd”
Ponad 110 tysięcy wniosków o dotację na fotowoltaikę w trzeciej edycji programu „Mój Prąd” [Źródło: gov.pl]

Powiadomienia mailowe w tej sprawie są systematycznie wysyłane do wnioskodawców, którzy złożyli wnioski o dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych jeszcze w poprzedniej edycji programu (II nabór), a do tego momentu nie otrzymali środków. NFOŚiGW zaznacza, że należy podkreślić, że regulamin programu nie dawał gwarancji otrzymania dofinansowania, obowiązywała zasada konkursowa, a alokacja środków, choć dwukrotnie zwiększana (o 100 mln zł i 55 mln zł) była ograniczona.

Reklama
oknonet.pl

Zważywszy na fakt, że ogromne środki w obu poprzednich naborach zostały już wyczerpane i prawdopodobieństwo, że pewna grupa wnioskodawców nie znajdzie się w gronie beneficjentów drugiej edycji programu „Mój Prąd” NFOŚiGW zachęca do składania wniosków w aktualnie trwającym naborze trzeciej edycji programu „Mój Prąd”.

Ponowne złożenie wniosków w obecnie trwającym trzecim naborze jest dodatkową możliwością dla osób, które najprawdopodobniej nie dostaną dotacji, a spełniają warunki regulaminowe trzeciej edycji. Warto z tym nie zwlekać, gdyż budżet tegorocznej edycji „Mój Prąd 3.0” w wysokości 534 mln zł pozwoli na dofinansowanie maksymalnie ok. 178 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych, a już ponad 110 tys. wniosków zostało złożonych.

Dodać trzeba, że trwający od 1 lipca br. nabór wniosków potrwa do 22 grudnia br. albo do wyczerpania alokacji. Tymczasem zainteresowanie jest tak duże i dynamiczne (dziennie do NFOŚiGW wpływa nawet 3-4 tys. wniosków), że przy tempie składania dokumentów budżet trzeciej edycji programu „Mój Prąd” może wyczerpać się już do połowy września br. prognozuje NFOŚiGW.

Warto zarazem pamiętać, że – zgodnie z regulaminem trzeciego naboru programu – wnioski należy składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem Generatora Wniosków dostępnego na stronie NFOŚiGW. Dokumentacja wysyłana do NFOŚiGW w formie papierowej ze względów formalnych nie będzie mogła być rozpatrywana.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz