Reklama
cleanpowerforall

Photon Energy Group rozpoczyna proces sprzedaży istniejących akcji

W środę, 16 czerwca rozpoczęła się oferta sprzedaży istniejących akcji Photon Energy głównie inwestorom kwalifikowanym. Oferta może objąć maksymalnie do 11 742 688 istniejących akcji. Oczekuje się, że oferta zostanie zamknięta do końca przyszłego tygodnia.

Photon Energy Group pozyskał 35 mln zł na dalszy rozwój
Photon Energy Group pozyskał 35 mln zł na dalszy rozwój [Źródło: photonenergy.com]

Wpływy ze sprzedaży do 7 000 000 istniejących akcji spółka zamierza przeznaczyć na realizacji strategii rozwoju dotyczącej lat 2021 – 2024.

Kluczowymi filarami strategii są: rozbudowa portfolio aktywów fotowoltaicznych wytwarzających czystą energię elektryczną, budowa solidnych i powtarzalnych strumieni przychodów w ramach zintegrowanego modelu biznesowego, rozwój potencjału w ramach Photon Water.

W ramach transakcji może być sprzedanych maksymalnie do 11 742 688 istniejących akcji, stanowiących 19,57% kapitału, które obejmują:

  • do 7 000 000 istniejących akcji własnych z przeznaczeniem wpływów na realizację strategii rozwoju,
  • do 1 142 688 istniejących akcji własnych z przeznaczeniem wpływów na realizację skupu akcji pracowniczych,
  • do 3 600 000 istniejących akcji należących do dwóch głównych akcjonariuszy spółki, tj. Solar Future Coöperatief oraz Solar Power to the People Coöperatief

W ramach realizacji strategii, do końca 2024 r. spółka planuje m.in. rozszerzyć moc portfela własnych elektrowni fotowoltaicznych z aktualnych 74,7 MWp, do co najmniej 600 MWp. Ponadto, spółka zamierza zwiększyć portfel projektów fotowoltaicznych w przygotowaniu do 1,5 GWp oraz rozbudować portfolio elektrowni obsługiwanych w ramach segmentu O&M (obsługa i utrzymanie ruchu instalacji) do 1,0 GWp w porównaniu z 300 MWp aktualnie.

Zarząd spółki zakłada, że efektem realizacji strategii będzie osiągnięcie w 2024 r. 5-krotności wartości EBITDA z 2020 r.

Rolę globalnego koordynatora i prowadzącego księgę popytu w procesie oferty pełni IPOPEMA Securities.

W celu zapewnienia finansowania niezbędnego do realizacji strategii grupy, zarząd zamierza zaoferować inwestorom do 7 mln posiadanych akcji własnych. Wpływy ze sprzedaży akcji zostaną przeznaczone przede wszystkim na inwestycje w przygotowanie nowych projektów fotowoltaicznych oraz wykonanie projektów doprowadzonych do fazy „gotowości do budowy” – powiedział Georg Hotar, CEO Photon Energy.

Źródło: photonenergy.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz