Reklama
https://homecomfort.com.pl/

ML System z kontraktem o wartości 5 mln zł z Gminą i Miastem Ulanów

ML System podpisał wartą blisko 5 mln zł umowę z Gminą i Miastem Ulanów, której przedmiotem jest dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 1,55 mWp w 459 budynkach.

ML System
ML System [Źródło: mlsystem.pl]

Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Odnawialne źródła energii na terenie Gminy i Miasta Ulanów” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

W pierwszym półroczu 2021 r. ML System umocnił pozycję na rynkach Beneluksu i Skandynawii, a także otworzył nowy kanał sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Aktualna wartość portfela zamówień zagranicznych przekracza poziom osiągnięty w całym 2020 r.

Zwrot w kierunku zielonej i czystej energii dokonuje się nie tylko na poziomie polskich MŚP, a także wśród samorządów i osób prywatnych, które dostrzegają zalety płynące z zastosowania fotowoltaiki. Rosnące ceny energii ze źródeł konwencjonalnych oraz redukcja szkodliwej emisji CO2 są kluczowymi argumentami – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Jako jeden z wiodących producentów rozwiązań BIPV na świecie spółka pozostaje bardzo aktywna na rynkach zagranicznych i regularnie pozyskuje nowe zamówienia eksportowe. Najnowszy kontrakt dotyczy projektu Aeres, tj. Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Dronten (Niderlandy), gdzie na zadaszenie budynku ML System dostarczy moduły fotowoltaiczne typu BIPV o łącznej mocy ponad 150 kW oraz powierzchni niemal 1200 m2 .

Ostatnie sukcesy handlowe na rynkach Beneluksu, Skandynawii i Wielkiej Brytanii, gdzie w drugim kwartale bieżącego roku zrealizowaliśmy pierwsze w historii zamówienie, potwierdzają rosnącą świadomość marki ML System za granicą. W tym momencie wartość portfela zamówień zagranicznych przekracza kwotę za cały ubiegły rok, a nie skończyło się jeszcze pierwsze półrocze – dodaje Dawid Cycoń.

Źródło: mlsystem.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz