Reklama
cleanpowerforall

ML System korzysta na rekordowych wzrostach w branży fotowoltaicznej

ML System podtrzymuje oczekiwanie dotyczące przekroczenia bariery 2GW zainstalowanej mocy w krajowych źródłach PV na koniec 2020 r.

ML System korzysta na rekordowych wzrostach w branży fotowoltaicznej [fot. ML System]

Zgodnie z danymi Urzędu Regulacji Energetyki, na koniec ubiegłego roku liczba prosumentów wyniosła ok. 149 tys., podczas gdy rok wcześniej prosumentów było prawie trzykrotnie mniej (niewiele ponad 51 tys.). Urząd wskazuje ponadto, że 2019 r. był rekordowy pod względem przyrostu mocy zainstalowanej w mikroinstalacjach fotowoltaicznych. Na koniec ubiegłego roku moc zainstalowana w źródłach PV wyniosła 900 MW w porównaniu z 344 MW na koniec 2018 r.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje z kolei, że dotychczas, w ramach programu „Mój prąd” zatwierdzonych zostało 21 256 wniosków, dzięki czemu redukcja emisji CO2 wyniesie 122 200 ton w ciągu roku. W budżecie projektu zostało do alokacji 868,1 mln zł. Drugi nabór wniosków potrwa do 18.12.2020 r. lub wyczerpania środków.

Podtrzymujemy oczekiwanie dotyczące przekroczenia bariery 2GW zainstalowanej mocy w krajowych źródłach PV na koniec 2020 r. Zdecydowana większość tej mocy będzie pochodzić z przydomowych mikroinstalacji. Obserwujemy utrzymujące się na wysokim poziomie zainteresowanie dotacjami z programu „Mój prąd” i naszą ofertą prosumencką – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Zgodnie z danymi Polskich Sieci Elektroenergetycznych moc zainstalowana w krajowych źródłach PV wyniosła na dzień 1 marca 2020 r. 1596,5 MW, co oznacza wzrost o 183,2 proc. rok do roku i o 8,4 proc. w okresie styczeń-marzec 2020 r. Budżet rządowego programu „Mój prąd” to 1 mld zł, a pojedynczy prosument może ubiegać się o dofinansowanie do 5 tys. zł. Przy zakładanej cenie instalacji rzędu 20 tys. zł spółka określa potencjał rynku na 4 mld zł.

ML System oferuje moduły fotowoltaiczne wytworzone we własnej fabryce w podrzeszowskim Zaczerniu. Do produkcji wykorzystuje jedynie sprawdzone materiały od renomowanych dostawców. Przewagę konkurencyjną dostrzega nie tylko w jakości wykonania fotowoltaiki, ale także w rozpiętości oferty. Firma, jako jedyna na rynku, proponuje kolorowe panele oraz wytrzymałe i wysokowydajne moduły dedykowane systemowym zadaszeniom tarasów, tj. pergolom i miejscom parkingowym – tzw. carportom.

W ramach rozwoju sprzedaży do odbiorców indywidualnych ML System uruchomił stronę internetową: www.mojprad.mlsystem.pl. Klienci zainteresowani dotacją z programu „Mój prąd” znajdą tam niezbędne informacje dotyczące zarówno samej inicjatywy rządowej, jak i oferty ML System.

Źródło: mlsystem.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz