Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Województwo wielkopolskie przyjazne środowisku naturalnemu

Ponad 2 mln zł udostępnione w postaci preferencyjnych pożyczek ze środków krajowych zostaną przekazane przez NFOŚiGW spółkom - Notto oraz Henmar Cabins - na budowę instalacji fotowoltaicznych na terenie ich siedzib. Powstałe mini elektrownie przyczynią się do zmniejszenia negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw na środowisko - w tym do poprawy jakości powietrza oraz także zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery (głównie poprzez zwiększenie udziału energii elektrycznej wyprodukowanej z OZE).

Województwo wielkopolskie przyjazne środowisku naturalnemu
Województwo wielkopolskie przyjazne środowisku naturalnemu

Dofinansowane przez NFOŚiGW instalacje fotowoltaiczne pojawią się na dachach zakładów produkcyjnych w woj. wielkopolskim – na terenie gmin: Ryczywół oraz Koźmin Wielkopolski. Obie inwestycje poprawiające efektywność energetyczną zostaną zrealizowane do końca 2023 r.

Wsparcie finansowe z NFOŚiGW:

  • dla budowy instalacji fotowoltaicznej w zakładzie Notto Sp. z o.o. sp. k. wyniesie ponad 1,3 mln zł, przy całkowitym koszcie projektu na poziomie blisko 1,6 mln zł,
  • zakład Henmar Cabins Sp. z o.o. sp. k. pozyska z NFOŚiGW blisko 900 tys. zł, co będzie stanowić prawie 90% wartości inwestycji.

Głównym rezultatem zrealizowanych projektów będzie produkcja przez spółki energii elektrycznej z OZE, a przy tym uzyskanie jak najbardziej pozytywnej korelacji ze środowiskiem naturalnym. Pozyskana energia będzie pożytkowana przede wszystkim na potrzeby własne obu beneficjentów.

Umowy o dofinansowanie inwestycji zostały podpisane przez przedstawicieli NFOŚiGW i obu ww. przedsiębiorstw w styczniu br.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz