Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Menlo Electric i FoxESS Polska podpisują kontrakt na dostawę 150 MW na rynki UE

FoxESS Polska oraz Menlo Electric, najszybciej rosnący dystrybutor fotowoltaiki w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), podpisali kontrakt na dostawę 150 MW w 2023 roku. Umowa obejmuje falowniki sieciowe 1-fazowe i 3-fazowe oraz falowniki hybrydowe 1-fazowe i 3-fazowe oraz baterie.

Menlo Electric i FoxESS Polska podpisują kontrakt na dostawę 150 MW na rynki UE
Menlo Electric i FoxESS Polska podpisują kontrakt na dostawę 150 MW na rynki UE [źródło: www.menloelectric.com]

Misją Menlo Electric jest ułatwienie transformacji energetycznej poprzez poprawę dostępu do najwyższej jakości komponentów. Dystrybutor jest jednym z trzech największych sprzedawców modułów Jinko Solar i Risen Energy w UE oraz oficjalnym dystrybutorem paneli JA Solar oraz falowników i baterii Sungrow, SolarEdge i FoxESS Polska. Firma przekroczyła 600 milionów złotych przychodu w 2022 roku, realizuje ponad 1000 zamówień, obsługując 300+ klientów miesięcznie. Menlo Electric spodziewa się podwojenia przychodów w 2023 r. Aby niezawodnie dostarczać swoim klientom sprzęt najwyższej jakości, firma przedłużyła współpracę z FoxESS Polska na 2023 rok.

FoxESS Polska dostarcza nowoczesne i uniwersalne falowniki, gotowe do rozbudowy o systemy magazynowania energii, z pełnym wyposażeniem i wsparciem technicznym. FoxESS Polska zatrudnia w tej branży zespół doświadczonych inżynierów. Umożliwia to zapewnienie klientom końcowym dodatkowych korzyści w formie usługi wsparcia w przypadku jakichkolwiek zapytań i problemów technicznych. Polityka wymiany 1:1 door-to-door zapewnia szybkie załatwianie wymian gwarancyjnych. Obecnie FoxESS Polska jest czołowym producentem falowników fotowoltaicznych oferującym najdłuższą gwarancję na swoje falowniki on-grid i hybrydowe, ładowarki, magazyny energii LFP oraz przeciwpożarowe wyłączniki bezpieczeństwa.

FoxESS Polska to nasz wieloletni partner, z którym rozszerzamy dystrybucję w regionie europejskim. Wspólnie planujemy dostarczyć 150 MW falowników i rozwiązań magazynowych do końca 2023 roku– informuje Marcin Zienkiewicz, Kierownik Działu Zakupów i Handlu w Menlo Electric.

Nasza współpraca z Menlo Electric sięga 2021 roku i ma na celu zaopatrzenie rynku europejskiego w nowoczesne falowniki. Teraz jesteśmy również gotowi zaspokoić potrzeby klientów w zakresie magazynowania energii. Obserwując wzrastającą liczbę dostaw dokonywanych przez Menlo Electric na rynku UE i nie tylko, cieszymy się z pogłębienia naszego partnerstwa na ten rok i przyszłość – dodaje Tomasz Walczyk, Country Manager Poland FoxESS Polska.

W ramach współpracy FoxESS Polska i Menlo Electric przekażą falowniki i baterie dla ukraińskiej szkoły w ramach programu #100RESForSchools prowadzonego przez Fundację Energy Act for Ukraine.

Program ma na celu zmniejszenie liczby godzin, w których placówki funkcjonują bez energii elektrycznej oraz umożliwienie szkołom i szpitalom korzystania z magazynowanej energii elektrycznej podczas przerw w dostawie prądu. Ważne jest także zmniejszenie ich zależności od sieci i obniżenie rachunków za energię. Stale poszukujemy nowych darczyńców do programu i niezmiernie cieszymy się, że FoxESS Polska zdecydował się dołączyć do ich grona – dodaje Corina Serban, CSR Manager z Menlo Electric.

źródło: www.menloelectric.com

Menlo Electric
ul. Wołoska 5, Warszawa
www.menloelectric.com
[email protected]
Telefon: +48 800 003 010
Osoba kontaktowa: Krystyna Kacperska
[email protected]
https://www.facebook.com/menloelectric

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz