Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Menlo Electric finansuje instalację fotowoltaiczną w szpitalu dziecięcym w ukraińskim Czernihowie

Firma Menlo Electric, w ścisłej współpracy z Fundacją Energy Act For Ukraine, zainstalowała pierwszą hybrydową instalację fotowoltaiczną w Obwodowym Szpitalu Dziecięcym w Czernihowie w Ukrainie.

Menlo Electric finansuje instalację fotowoltaiczną w szpitalu dziecięcym w ukraińskim Czernihowie
Menlo Electric finansuje instalację fotowoltaiczną w szpitalu dziecięcym w ukraińskim Czernihowie [źródło: www.menloelectric.com]

Ukraińska organizacja charytatywna Energy Act For Ukraine Foundation zorganizowała oficjalne otwarcie hybrydowej instalacji fotowoltaicznej w Obwodowym Szpitalu Dziecięcym w Czernihowie. Menlo Electric przekazało na rzecz projektu panele fotowoltaiczne, a marka Garnier pełniła rolę partnera charytatywnego.

W ramach partnerstwa Fundacja Energy Act For Ukraine oraz Menlo Electric wspólnie wybudują instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii dla szkół i szpitali w Ukrainie. W pierwszej fazie współpracy partnerzy wyposażą 10 placówek w instalacje PV o łącznej mocy 300 kW. Projekt ma na celu zapewnienie nieprzerwanych dostaw energii dla szpitali i szkół za pośrednictwem hybrydowych systemów energii słonecznej. Współpraca prowadzona jest w ramach inicjatywy CSR Menlo o nazwie „Energy to Power Your Future” („Energia Napędzająca Twoją Przyszłość”), w ramach której firma bezpłatnie instaluje systemy PV w instytucjach opiekujących się dziećmi.

Obwodowy Szpital Dziecięcy w Czernihowie, który jest wiodącą placówką zajmującą się leczeniem dzieci w regionie, stał się pierwszym budynkiem, który otrzymał wsparcie w ramach programu Menlo Electric w Ukrainie.

 

Hospital
Hybrydowa instalacja na dachu Czernihowskiego Obwodowego Szpitala Dziecięcego

 

Instalacja, na którą składają się panele słoneczne o mocy 44,6 kW oraz system magazynowania energii o pojemności 96 kWh, została zainstalowana w celu autonomicznego zasilania krytycznych urządzeń w budynku szpitala, w którym mieszczą się oddziały intensywnej terapii noworodków i wcześniaków. Pozwala ona na 8 godzin nieprzerwanej pracy oddziału w przypadku awarii zasilania. Szpital zaoszczędzi na kosztach energii około 22 500 złotych rocznie, a emisja CO 2 spadnie o 1 139 ton w ciągu 25 lat planowanej eksploatacji systemu.

W czerwcu 2022 roku uruchomiliśmy program CSR „Energy to Power Your Future”, w ramach którego bezpłatnie instalujemy systemy fotowoltaiczne w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Do tej pory wsparliśmy w ten sposób już 6 instytucji – 3 w Polsce i 3 za granicą. Instalacja w Czernihowie była szczególna, bo nie stanowi jedynie odciążenia finansowego, ale daje możliwość funkcjonowania szpitala podczas przerw w dostawach prądu spowodowanych wojną. – wyjaśnia Krystyna Kacperska, Marketing Manager w Menlo Electric.

 

Menlo Electric and Energy Act for Ukraine representatives
Przedstawiciele Energy Act for Ukraine i Menlo Electric na otwarciu instalacji

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii w budynku neonatologii to dowód naszego zwycięstwa nad mrokiem. Pokazuje, że nawet w najciemniejszych czasach znajdujemy nowe podejście do życia i jego rozwoju. Ten hybrydowy system fotowoltaiczny będzie nie tylko bezpiecznym źródłem zasilania rezerwowego, ale także pomoże szpitalowi uniezależnić się energetycznie od sieci. – mówi Yuliana Onishchuk, założycielka i CEO Energy Act For Ukraine Foundation.

W godzinach przerw w dostawie prądu zdarzali się pacjenci, którzy potrzebowali pilnej pomocy medycznej. Nasi lekarze zastąpili sprzęt elektryczny, ręcznie wspomagając ich oddychanie, chirurdzy operowali w świetle latarek, a pielęgniarki bandażowały pacjentów, korzystając z światła w telefonach. To wszystko było częścią naszego codziennego życia. Dlatego bardzo doceniamy wszystkie możliwości dodatkowego zaopatrzenia w energię i jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasz szpital jako pierwszy w regionie ma panele fotowoltaiczne. – podsumowuje Tetyana Lebedeva, zarządzająca Obwodowym Szpitalem Dziecięcym w Czernihowie.

Obecnie firma Menlo Electric i Fundacja Energy Act for Ukraine budują nową instalację fotowoltaiczną w szkole średniej nr 3 w Czernihowie w ramach kontynuacji współpracy.

źródło: www.menloelectric.com

Menlo Electric
ul. Wołoska 5, Warszawa
www.menloelectric.com
[email protected]
Telefon: +48 800 003 010
Osoba kontaktowa: Krystyna Kacperska
[email protected]
https://www.facebook.com/menloelectric

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz