Reklama
https://h2poland.com.pl/

Kolejny MW mocy ze słonecznego OZE

Około 2,2 mln zł z puli środków krajowych, z programu priorytetowego NFOŚiGW Energia Plus - II nabór umożliwi wybudowanie farmy fotowoltaicznej w Grajewie (woj. podlaskie). Preferencyjna pożyczka pomoże sfinansować 85% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Kolejny MW mocy ze słonecznego OZE
Kolejny MW mocy ze słonecznego OZE

Nowa instalacja OZE rozpocznie swoją działalność w kwietniu 2024 r. i pozwoli na wytwarzanie prądu elektrycznego ze źródła odnawialnego, ograniczenie pozyskiwania energii ze źródeł nieodnawialnych, a także na długofalowe obniżenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Reklama
oknonet.pl

W ramach przedsięwzięcia przewidziano budowę i uruchomienia farmy fotowoltaicznej o mocy do 0,99 MW w Grajewie. Instalacja fotowoltaiczna zostanie posadowiona na gruncie i będzie składała się z paneli fotowoltaicznych (o jednostkowej mocy 535 kW), oraz niezbędnego osprzętu.

Szacuje się, że farma wyprodukuje w pierwszym pełnym roku eksploatacji 1127 MWh energii. Całość wyprodukowanej energii elektrycznej przeznaczona będzie na sprzedaż do operatora systemu dystrybucyjnego (OSD) – przewidziano także przyłączenia instalacji do sieci. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie 2,6 mln zł.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz