Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

EDP z 10-krotnym wzrostem zakontraktowanej mocy instalacji solarnych w Polsce

EDP Energia Polska, spółka specjalizująca się w rozwiązaniach fotowoltaicznych dla małych i średnich przedsiębiorstw, zakontraktowała w 2022 roku ponad 50 MWp mocy elektrycznej. Jest to najlepszy wynik od momentu rozpoczęcia jej działalności w Polsce i ponad 10-krotnie większy niż w roku poprzednim. Dynamiczny rozwój firmy był możliwy dzięki wzrostowi organicznemu oraz akwizycjom.

EDP w Polsce z ponaddwukrotnym wzrostem zakontraktowanej mocy w projektach rozproszonej generacji fotowoltaicznej
EDP w Polsce z ponaddwukrotnym wzrostem zakontraktowanej mocy w projektach rozproszonej generacji fotowoltaicznej

Grupa EDP, globalny lider w dziedzinie energii odnawialnej, na początku marca ogłosiła strategię do 2026 roku zakładającą inwestycje w projekty związane z transformacją energetyczną. Wartość projektów, planowanych przez EDP na całym świecie, to 25 mld euro. Marka, obecna w 29 krajach na trzech kontynentach, oferuje w Polsce m.in. rozwiązania fotowoltaiczne dla biznesu. Działalność tę realizuje poprzez spółkę EDP Energia Polska (EDP EP), która na koniec 2022 roku posiadała 50,7 MWp łącznej mocy zakontraktowanych instalacji solarnych. Jest to 10 razy więcej niż w 2021 roku i stanowi największy wzrost (+800 proc.) wśród krajów europejskich, w których EDP oferuje rozwiązania fotowoltaiczne.

EDP EP od 2020 roku konsekwentnie rozwija swoją działalność i portfolio klientów w Polsce przede wszystkim poprzez wzrost organiczny oraz akwizycje. W 2022 roku firma umocniła swoją pozycję poprzez przejęcie spółek Soon Energy Poland i Zielona-Energia.com, które miały fundamentalne znaczenie dla rozwoju grupy EDP w Polsce.

Od kilku lat tempo wzrostu mocy zakontraktowanej w fotowoltaice w Polsce jest niezwykle wysokie. Biorąc pod uwagę bardzo dużą konkurencję na rynku oraz fakt, że wiele małych i średnich przedsiębiorstw dotkliwie odczuło skutki kryzysu, jesteśmy bardziej niż zadowoleni z doskonałego wyniku, jaki osiągnęliśmy w minionym roku. Nie zwalniamy jednak tempa. Finalizujemy właśnie nowe kontrakty z kolejnymi firmami, których przyszłość w dużej mierze zależy od stabilnych dostaw energii oraz rozwiązań, pozwalających im ograniczyć wydatki – mówi Ireneusz Kulka, Country Manager EDP Energia Polska

Tańsza energia – również w czasach kryzysu

Rozwiązania fotowoltaiczne, oferowane przez EDP Energia Polska, nie tylko umożliwiają małym i średnim firmom rozwój spójny z założeniami „zielonej transformacji”, ale przede wszystkim pozwalają im zwiększyć niezależność energetyczną oraz znacząco obniżyć rachunki za energię. Jest to szczególnie ważne w czasach kryzysu gospodarczego, ryzyka black-outów oraz rekordowego wzrostu cen energii dla przedsiębiorców. Wśród klientów EDP oszczędności sięgają nawet 17 proc.

Instalacje fotowoltaiczne dla biznesu EDP Energia Polska w modelu PV-as-a-Service pozwalają firmom uniknąć konieczności inwestowania własnych środków. Zaletą oferty EDP jest także fakt, że firma bierze na siebie koszty instalacji paneli PV, co jest kluczowe zwłaszcza w trudnych czasach. Klienci mają zagwarantowane dostawy energii oraz możliwość odsprzedania nadwyżek do EDP. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest serwisowanie oraz regularna konserwacja instalacji PV przez specjalistów EDP w trakcie całego okresu trwania umowy, czyli przez 10-15 lat.

EDP ENERGIA POLSKA

Aleje Jerozolimskie 98
00-807 Warszawa
www: edpenergia.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz