Reklama
https://h2poland.com.pl/

Kolejne inwestycje Columbus Energy

Przedsiębiorstwo powstało w 2010 roku z podziału spółki STI Group Sp. z o.o i systematycznie zwiększa swoje udziały na rynku fotowoltaiki w Polsce.

Grupa DTEK chce zainwestować w 398 MW magazynów energii razem z Columbus
Grupa DTEK chce zainwestować w 398 MW magazynów energii razem z Columbus

Jeden z czołowych podmiotów na rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce ma w planach budowę kolejnych farm fotowoltaicznych. Spółka zakontraktowała właśnie umowę z Unisun Energy BV na wspólną budowę farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 66 MW.

Reklama
oknonet.pl

Unisun Energy BV z siedzibą w Rotterdamie jest dostawcą rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, dotychczas zrealizowała inwestycje w ponad 100 miastach na 5 kontynentach, tym samym dostarczając GW zainstalowanej mocy.

Columbus Energy, zgodnie z zawartą umową, będzie odpowiedzialna za zapewnienie finansowania pomostowego budowy farm fotowoltaicznych, a także będzie pełniła funkcję generalnego wykonawcy. Warunki umowy przewidują wspólną sprzedaż projektów po wybudowaniu lub prawo zakupu wszystkich projektów dla inwestora końcowego.

Wartość zakończonych inwestycji szacowana jest na ok. 260 mln zł, z czego ok. 200 mln zł wynosi wartość wynagrodzenia dla Columbus Energy. Termin zakończenia budowy farm fotowoltaicznych szacowany jest jeszcze na rok 2020.

Podpisanie umowy jest kolejnym etapem w realizacji strategii Columbus Energy jako zintegrowanej firmy energetyczno-technologicznej.

Źródło: columbusenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz